Świece z wosku pszczelego na cały rok liturgiczny

Płomień z naturalnej świecy nie ma sobie równych. Ma to znaczenie nie tylko wtedy, gdy zapalamy ją w domu, ale również w takich miejscach jak kościoły. Świece ołtarzowe z wosku pszczelego to wyjątkowa tradycja znana już od starożytności. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Świece odpowiednie dla okresów roku liturgicznego

Akcesoria te mają bardzo duże znaczenie w czasie całego roku liturgicznego. Zależnie od świąt mogą palić się zupełnie inne, adekwatne dla danego okresu czy obrzędu. Nie może ich zabraknąć również w takich miejscach jak ołtarz. Różnią się przede wszystkim symboliką. Zupełnie inne znaczenie ma gromnica czy najważniejszy w kościele katolickim paschał.

Zależnie od świąt i okresów liturgicznych świece różnią się także wielkością oraz zdobieniami. Te z okresu Wielkiej Nocy czy Bożego Narodzenia mogą posiadać inne dekoracje i obrazki, które ściśle nawiązują właśnie do nich. Dzięki temu każda świeca jest wyjątkowa i piękna.

Świece ołtarzowe z wosku pszczelego – właściwości

Wosk pszczeli to naturalny i wyjątkowy materiał, który wpływa również na jakość płomienia. W przeciwieństwie do świec parafinowych i olejowych te wykonane z wosku pszczelego dają piękny i jednolity płomień zupełnie bez dymu, a w tym także nie emitują szkodliwych substancji.

Ich niewątpliwą zaletą są także właściwości lecznicze. Tworzą wyjątkowy klimat, który wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, uspokaja, pobudza koncentrację. Ma to niebagatelne znaczenie w czasie skupienia, kontemplacji i szczerej modlitwy.