Seniorzy- grupa społeczna, która przyjmuje księdza z wyjątkową pieczołowitością

Seniorzy czekają na domową wizytę księdza z utęsknieniem. To jedyny moment, w którym mogą z nim swobodnie porozmawiać i się mu wyżalić ze wszystkich trosk. Zestaw kolędowy i ta cała otoczka kolędy schodzą wtedy na drugi plan.

Dlaczego starsze osoby tak bardzo pragną kontaktu z kapłanem?

Zazwyczaj z powodu swojej samotności. Równie często z powodu złych relacji z własnymi dziećmi, a czasem, bo są po prostu schorowani, lecz głęboka wierzący, a choroba uniemożliwia im regularne chodzenie do kościoła. Seniorom niekiedy brakuje także kogoś- przed kim mogliby się zwyczajnie wygadać, a kapłan nadaje się do tego idealnie. W końcu zawodowo zajmuje się poniekąd słuchaniem ludzi.

Dlaczego zestaw kolędowy przygotowany przez seniorów prezentuje się zazwyczaj najokazalej?

Zapewne z powodu tego, iż mają wystarczająco dużo czasu na jego przygotowanie i doszlifowanie mankamentów. Po drugie oni zwracają uwagę na wygląd dewocjonaliów, bo są one bliskie ich sercu. Po trzecie zostali tak wychowani, że mają ogromny szacunek do przedmiotów sakralnych i starają się dbać o nie najlepiej, jak tylko potrafią.

Poza tym w ich mieszkaniach widuje się zazwyczaj najwięcej ikon i świętych obrazów, a to dodaje zestawowi kolędowemu jeszcze bardziej mistycznego charakteru. Wreszcie po czwarte wydają na elementy zestawu kolędowego najwięcej pieniędzy, więc nic dziwnego, że prezentuje się one nad wyraz majestatycznie, bo są po prostu prawie nowe. Toteż nie widać na nich śladu upływu czasu. Sprawdź https://www.meritohurt.pl/komplety-koledowe.html