Różaniec z bursztynu

Różaniec stanowi podstawowy przedmiot modlitewny praktykującego katolika i bardzo ważny symbol wiary. To zbiór koralików na długim sznurku, dzięki któremu łatwiejsze staje się odliczanie modlitw. Jego historia sięga XII wieku, wiąże się z tradycyjną modlitwą polegającą na odmawianiu popularnych pacierzy w określonej kolejności i przy zachowanej prawidłowej liczbie powtórzeń. 

Rodzaje różańców

Współcześnie można spotkać wiele rodzajów różańców – od tych najbardziej tradycyjnych, do ozdobnych, wydzielających zapach bądź kolorowych. W kontekście zapachów najpopularniejsze są koraliki wydzielające aromat różany. Różańce mogą różnić się między sobą także tworzywem, z którego zostały wykonane. Ogólnie dostępne są te w postaci plastikowej, zaś do droższych zalicza się różańce wykonane z naturalnych kamieni, np. jaspisu. Zazwyczaj młody katolik otrzymuje swój pierwszy różaniec podczas Komunii Świętej. W zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się na postać klasyczną – pięć dziesiątek bądź postać skróconą – jedna dziesiątka. Osoby chcące mieć go zawsze pod ręką mogą wybrać różaniec zakładany na rękę (w formie bransoletki).

Różaniec z bursztynu

Bursztyn jest szlachetnym surowcem będącym kopalnianą żywicą pochodzącą z drzew iglastych. Od wieków stosowany był w jubilerstwie – bardzo popularne są również różańce wykonane z tego tworzywa. Nie każdy różaniec z bursztynu jest taki sam, ponieważ surowiec ten może przybrać różną barwę. Dzięki temu jest on oryginalny, nietypowy i często jedyny w swoim rodzaju. Różaniec z bursztynu jest idealnym pomysłem na prezent dla każdej wierzącej osoby. Łączy w sobie klasę, trwałość i wysoką jakość. Na jego zakup decydują się osoby, które cenią estetykę.