Patronat św. Michała Archanioła

Archanioł Michał jest aniołem, który występuje w wielu tradycjach religijnych: judaizmie, islamie i przede wszystkim w chrześcijaństwie. W Kościele Katolickim i w Kościele Prawosławnym Archanioł Michał uznawany jest za świętego. Figurka św. Michała Archanioła jest materialnym odzwierciedleniem postaci tego anioła. Wykonana w wyjątkowo estetyczny sposób, przypomina wiernym o boskiej naturze całego świata i daje nadzieję w trudnych chwilach.

Figurka św. Michała Archanioła

Kupując tę figurkę, nie tylko oddaje się zapłatę w ręce artysty, który ją wykonał, ale buduje się chrześcijański porządek na świecie, poczynając od własnego domostwa. Figurka przypomina bowiem o tym, że Bóg istnieje, a jego aniołowie działają każdego dnia z jego rozkazu, niewidzialnie, ale skutecznie, warto więc starać się o ich wstawiennictwo i opiekę.

Patronat św. Michała Archanioła

Archanioł Michał jest tym, którego wierni przyzywają zawsze wtedy, kiedy potrzebują siły w walce przeciwko złu (pod różnymi postaciami). Jest to anioł, który pomaga odnaleźć radość i nadzieję, a także światło wszędzie tam, gdzie zapanował mrok. Postać św. Michała Archanioła jest obrońcą tak Izraela, jak i Kościoła Katolickiego.

Archanioł Michał jest patronem policjantów, żołnierzy (Archanioł Michał jest wojownikiem), małych dzieci. Swoją opieką otacza każdego pielgrzyma i człowieka, który znalazł się w obcym środowisku. Archanioł Michał to Książę Niebiańskiej Armii, a ona walczy w imię sprawiedliwości. Anioł ten daje wytchnienie i siłę każdemu, kto poddawany jest straszliwemu uciskowi. Dawca cierpliwości i szczęścia. https://www.meritohurt.pl/figurki/figurki-sw-michal-archaniol.html