Odpowiednie nagrody dla dzieci w konkursie biblijnym

Rozmaite konkursy wiedzy na temat Biblii to doskonały sposób, by jednocześnie rozwijać zdolności pamięciowe najmłodszych i pogłębiać ich wiarę. Jakiego rodzaju nagrody będą stanowiły atrakcyjne zwieńczenie takiego konkursu?

Różaniec na palec, medaliki i krzyżyki

Niekiedy organizowany przez daną parafię czy szkołę konkurs biblijny posiada hojnego sponsora, który funduje dla dzieci imponujące nagrody w rodzaju wycieczek do miejsc świętych lub kursów językowych.

Jednak nawet wtedy warto do nich dodać symboliczne przedmioty, które będą przypominały dziecku, jakimi motywacjami warto się kierować w życiu. Może być to srebrny różaniec na palec, poświęcony przez Papieża, miniaturka charakterystycznego obrazu świętego, z którego słynie parafia, albo prosty, niewyszukany krzyżyk – najważniejszy symbol w chrześcijaństwie.

Biblia i książki nią inspirowane

Jakiego typu nagrody sprawdzą się w takiej sytuacji poza różańcem na palec czy medalikami? Wyjątkowo dobrym pomysłem może być tu podarowanie każdemu finaliście ozdobnego egzemplarza Biblii – w końcu każdy z nich zasłużył sobie na to uważną lekturą.

Zachęcanie do regularnego czytania Biblii to strategia, która w przyszłości może zaowocować w życiu dzieci zadziwiającymi rezultatami. W zależności od wieku dziecka, niekoniecznie musi być to cała księga. Na rynku dostępne są także bogato ilustrowane wydania z wyborami tematycznych cytatów lub fragmentów Biblii na każdą możliwą okazję.