Nowenna jako pomoc w chorobie

Nowotwory to plaga naszych czasów. Choć atakują ludzi od wieków, to współcześnie ich masowość jest porażająca. Wielu chorych szuka pomocy w modlitwie.

Święty od raka


Kościół katolicki posiada całe rzesze świętych, którzy patronują różnym czynnościom i sytuacjom w życiu żyjących. Jednym z nich jest święty Peregryn. Duchowny ten żył na przełomie XIII i XIV wieku we Włoszech. Już za życia cieszył się dużą czcią i szacunkiem ludzi. Uważany był za skromnego i pobożnego mnicha. Został uzdrowiony przez Jezusa z choroby nowotworowej, co spowodowało, że ludzie zaczęli prosić go o wsparcie i modlitwę w ich chorobach. Działania te nie zakończyły się wraz ze śmiercią zakonnika. W efekcie Peregryn został kanonizowany.

Nowenna do św Peregryna


Peregryn wspierał swoją modlitwą współczesnych mu ludzi. Po swojej śmierci stał się patronem osób chorych na raka. Za jest pośrednictwem wierni chorzy błagają Boga o uzdrowienie. Nowenna do św Peregryna jest modlitwą odmawianą przez chorych na nowotwory szukających pomocy Boga w swojej chorobie.
Pomimo upływu lat święty Peregryn cieszy się wciąż sporym powodzeniem i uznaniem wśród wyznawców katolicyzmu. Modlitwy zanoszone za jego pośrednictwem do Boga nieraz przynoszą pozytywny skutek. Chorzy doznają ulgi w cierpieniu, a niekiedy zostają też całkowicie uzdrowieni. Modlitwa na pewno jest dla nich dużym wsparciem w walce z tak ciężką chorobą jaką jest nowotwór. https://www.meritohurt.pl/modlitewniki/nowenny/nowenna-do-sw-peregryna,4943,1.html