Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
24.03.2016r. - Wielki Czwartek

O godz. 18.00 odprawiona została Msza Święta upamiętniająca Wieczerzę Pańską, podczas której Chrystus dokonał przemiany swojego ciała i krwi w chleb i wino. To jednocześnie święto ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W czasie liturgii miała też miejsce ceremonia mycia nóg (czyli mandatum).


IMG_6965.jpgIMG_6999.jpgIMG_7041.jpg

20.03.2016r. - Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa to święto chrześcijańskie upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa wraz z uczniami do Jerozolimy na Święto Paschy. Jest to również pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, który kończy się w Niedzielę Wielkanocną. Tej niedzieli, na każdej mszy św. była czytana przez lektorów Męka Pańska. Najbardziej uroczystym momentem tego dnia była procesja z palmami, która rozpoczęła się przy krzyżu misyjnym, odczytaniem Ewangelii i poświęceniem przyniesionych palm.


IMG_6863.jpgIMG_6873.jpgIMG_6906.jpg

18.03.2016r. - Droga Krzyżowa ulicami wsi

Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami wsi (ul.Komornicka - "działki" - cmentarz) poprowadziła nasza służba liturgiczna, która przygotowała teksty rozważań związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które mają odbyć się w lipcu, w Krakowie.

Nasza młodzież poza rozważaniami przygotowała się również od strony technicznej - podczas drogi towarzyszyła nam flaga ŚDM Kraków 2016, a dodatkowo każdy z czytających miał założoną na sobie koszulkę tegoż spotkania młodych. IMG_6656.jpgIMG_6693.jpgIMG_6771.jpg

12.03-16.03.2016r. - Parafialne rekolekcje

W sobotę 12 marca, w naszym parafialnym kościele rozpoczęły się rekolekcje święte, które głosił ks. Jan Frąckowiak. Mówił, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, który codziennie troszczy się o nas i obsypuje swoimi darami.

W poniedziałek zwrócił naszą uwagę na grzeszność, która towarzyszy nam od poczęcia. Kiedy człowiek zbliży się do Boga to zmienia się jego myślenie i sam chce zachowywać Jego przykazania, które pomagają nam na drodze do zbawienia. Po wieczornej mszy św. przed Najświętszym Sakramentem, przepraszaliśmy za nasze grzechy.

Tematem wtorkowej nauki, było dziecięctwo Boże, które polega na tym aby przed Bogiem być małym i pozwolić się Ojcu prowadzić. Tego dnia przed NS oddawaliśmy swoje życie Jezusowi i ogłaszaliśmy Go naszym Panem.

W środę ks. Jan mówił o zaproszeniu do naszego życia Maryi, która jest pełna Ducha Świętego, a każdy z nas potrzebuje Jego mądrości w podejmowaniu życiowych decyzji i dokonywaniu codziennych wyborów.

Każdego dnia rekolekcji przyjeżdżała do nas duża grupa osób ze Stowarzyszenia Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej, która posługiwała śpiewem w czasie liturgii mszy św. i w czasie wystawienia NS. Każdego dnia jedna osoba z tego stowarzyszenia mówiła świadectwo swojego nawrócenia, a ostatniego dnia większość posługiwała modlitwą wstawienniczą.

W tym samym czasie odbywały się rekolekcje dla dzieci szkolnych. Podczas rekolekcji, zostaliśmy zachęceni aby oddać się Bogu całkowicie i pozwolić Mu nas prowadzić.

Dziękujemy serdecznie Bogu, ks. Janowi i stowarzyszeniu, obiecujemy modlitwę. Bóg zapłać!IMG_6552.jpgIMG_6638.jpgIMG_6642.jpg

12.03.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. open

Dzisiaj nasza drużyna seniorów zanotowała ogromny sukces zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Archidiecezji Poznańskiej w Piłce Halowej. Tym samym zapewnili sobie wyjazd na Mistrzostwa Polski do Rzeszowa podobnie jak drużyna podstawówki.

Grali: Jakub Gostyński kpt., Krzysztof Klemczak br., Jan Depczyński, Marcin Depczyński, Bartosz Witkowski, Jakub Urban, Artur Rożek.

Dodatkowo Krzysztof Klemczak zdobył nagrodę najlepszego bramkarza Mistrzostw. Warto również dodać, że drużynę przez cały czas wspierał z zza linii bocznej boiska nasz Prezes - Pan Marian Adamski.

Gratulujemy!DSC_0122.jpgDSC_0128.jpgDSC_0139.jpg

04.03.2016r. - Imieniny ks.Proboszcza

Jak co roku, 4 marca obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza - patrona naszego ks. Proboszcza. Z tej okazji została odprawiona w intencji ks. Kazimierza msza święta, pod koniec której delegacja, złożona z członków różnych grup duszpasterskich, złożyła mu najserdeczniejsze życzenia w imieniu naszej całej wspólnoty parafialnej.


IMG_6339.jpgIMG_6355.jpg

27.02.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. gimnazjum

Nasza drużyna ministrantów kategorii gimnazjum grając w turnieju halowym Archidiecezji Poznańskiej zajęła 8 miejsce. Na lepszą pozycję zabrakło szczęścia! Dziękujemy za grę i gratulujemy!

Skład drużyny: Szymon Schmidt (kapitan), Adam Nawrocki (bramkarz), Marcin Stróżyk, Jakub Kosmowski, Łukasz Waligórski, Adrian Michałowski oraz Dawid Lesiński. DSC_0047.jpgDSC_0080.jpgDSC_0108.jpg

26.02.2016r. - Droga Krzyżowa służby liturgicznej

26 lutego przyszła kolei na Drogę Krzyżową prowadzoną przez nasze Koło Ministrantów, a konkretnie lektorki i lektorów z Prezesem - Panem Marianem Adamskim - na czele. Ale to nie wszystko - w dniu tym imieniny obchodziła również nasza Pani katechetka - Pani Mirosława Konieczna, której po mszy św. służba liturgiczna przygotowała drobną niespodziankę.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowanej przez naszych lektorów, pochodziły z "Misterium pasyjnego", z którego przed laty słynęli w całej okolicy, wystawiając je m.in. w Grodzisku Wielkopolskim i Obornikach. Tym razem jednak w nieco skróconej wersji - sama Droga Krzyżowa z narracją wprowadzającą.

Dodatkowo podczas tego nabożeństwa pojawiła się pewna nowość, a mianowicie za zasługą naszego Pana fotografa - Pana Roberta Szenajcha - oraz Pana organisty - Pana Pawła Bulka - wierni mogli oglądać na telewizorach zdjęcia poszczególnych stacji.

W galerii również zdjęcia z "Misterium pasyjnego" wystawionego w Grodzisku WielkopolskimIMG_6297.jpgIMG_6307.jpgIMG_6309.jpg

14.02.2016r. - Gorzkie Żale

W niedzielę 14.02 rozpoczęły się w naszej parafii Gorzkie Żale, podczas których kazania głosi ks. Maciej Borysiak - wikariusz z Kostrzyna. Tradycyjnie rozpoczynają się o godz. 15:00, a następnie ok. godz. 15:45 odprawiana jest niedzielna msza św.

Nabożeństwo to, wraz z Drogą Krzyżową, która ma miejsce w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17:30, ma nas przygotować do głębokiego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.IMG_6273.jpgIMG_6275.jpg

14.02.2016r. - Kazania ks. Ryszarda Mikołajczaka


W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy Środą Popielcową, gościliśmy w naszej parafii kapelana hospicjum św. Jana Kantego w Poznaniu - ks. Ryszarda Mikołajczaka, który to głosił na wszystkich mszach świętych kazanie.

Ks. Ryszard mówił nam o tym jak ważna jest obecność przy umierającej osobie, i o tym jak bardzo potrzebuje ona naszego wsparcia. Podkreślił też, że jest wielu potrzebujących pomocy, którzy niestety nie mogą na nią liczyć, dlatego potrzebują naszego wsparcia.IMG_6259.jpgIMG_6262.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl