Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
03.04.2016r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

W 2000r. Jan Paweł II ustanawia Święto Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła Powszechnego.

Z Dzienniczka św. s. Faustyny -“Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski”.

Na każdej mszy św. odmawiając koronkę i śpiewając pieśni oddawaliśmy cześć Miłosierdziu Bożemu. A o godz. 15.00 adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i uwielbialiśmy Boga, dziękując za Jego miłosierdzie.IMG_7531.jpgIMG_7532.jpg

26.03.2016r. - Wielka Sobota

Przez cały dzień odwiedzaliśmy Grób Pański i nadal adorowaliśmy krzyż. W kościele odbyło się też trzykrotne święcenie pokarmów, m.in.: jajek symbolizujących nowe życie, soli mającej chronić przed moralnym zepsuciem oraz chleba jako powszedniego pożywienia. Wieczorem o godz. 20.00 odbyła się tak zwana Liturgia Światła i Liturgia Chrzcielna – poświęcenie wody i ognia, które formalnie rozpoczynają okres Wielkanocy.


IMG_7315.jpgIMG_7322.jpgIMG_7512.jpg

25.03.2016r. - Czuwanie przy Grobie Pańskim

Tegoroczne czuwanie przy Grobie Pańskim zostało przygotowane przez służbę liturgiczną oraz parafialną scholę.

Teksty rozważań dotyczyły Bożego Miłosierdzia. Były one przeplatane pieśniami w wykonaniu scholi. 

Dziękujemy parafianom za liczne włączenie się w czuwanie.IMG_7165.jpgIMG_7188.jpg

25.03.2016r. - Wielki Piątek

Wielki Piątek rozpoczął się jutrznią o godz. 8:00, która rozpoczęła całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 15.00 uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a wieczorem o godz. 18.00 odbyła się liturgia upamiętniająca śmierć Jezusa na krzyżu (Liturgia Męki Pańskiej), po której to rozpoczęło się prowadzone przez służbę liturgiczną i scholę czuwanie. Tematem rozważań było Miłosierdzie Boże.


IMG_7065.jpgIMG_7067.jpgIMG_7076.jpg

24.03.2016r. - Wielki Czwartek

O godz. 18.00 odprawiona została Msza Święta upamiętniająca Wieczerzę Pańską, podczas której Chrystus dokonał przemiany swojego ciała i krwi w chleb i wino. To jednocześnie święto ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W czasie liturgii miała też miejsce ceremonia mycia nóg (czyli mandatum).


IMG_6965.jpgIMG_6999.jpgIMG_7041.jpg

20.03.2016r. - Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa to święto chrześcijańskie upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa wraz z uczniami do Jerozolimy na Święto Paschy. Jest to również pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, który kończy się w Niedzielę Wielkanocną. Tej niedzieli, na każdej mszy św. była czytana przez lektorów Męka Pańska. Najbardziej uroczystym momentem tego dnia była procesja z palmami, która rozpoczęła się przy krzyżu misyjnym, odczytaniem Ewangelii i poświęceniem przyniesionych palm.


IMG_6863.jpgIMG_6873.jpgIMG_6906.jpg

18.03.2016r. - Droga Krzyżowa ulicami wsi

Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami wsi (ul.Komornicka - "działki" - cmentarz) poprowadziła nasza służba liturgiczna, która przygotowała teksty rozważań związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które mają odbyć się w lipcu, w Krakowie.

Nasza młodzież poza rozważaniami przygotowała się również od strony technicznej - podczas drogi towarzyszyła nam flaga ŚDM Kraków 2016, a dodatkowo każdy z czytających miał założoną na sobie koszulkę tegoż spotkania młodych. IMG_6656.jpgIMG_6693.jpgIMG_6771.jpg

12.03-16.03.2016r. - Parafialne rekolekcje

W sobotę 12 marca, w naszym parafialnym kościele rozpoczęły się rekolekcje święte, które głosił ks. Jan Frąckowiak. Mówił, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, który codziennie troszczy się o nas i obsypuje swoimi darami.

W poniedziałek zwrócił naszą uwagę na grzeszność, która towarzyszy nam od poczęcia. Kiedy człowiek zbliży się do Boga to zmienia się jego myślenie i sam chce zachowywać Jego przykazania, które pomagają nam na drodze do zbawienia. Po wieczornej mszy św. przed Najświętszym Sakramentem, przepraszaliśmy za nasze grzechy.

Tematem wtorkowej nauki, było dziecięctwo Boże, które polega na tym aby przed Bogiem być małym i pozwolić się Ojcu prowadzić. Tego dnia przed NS oddawaliśmy swoje życie Jezusowi i ogłaszaliśmy Go naszym Panem.

W środę ks. Jan mówił o zaproszeniu do naszego życia Maryi, która jest pełna Ducha Świętego, a każdy z nas potrzebuje Jego mądrości w podejmowaniu życiowych decyzji i dokonywaniu codziennych wyborów.

Każdego dnia rekolekcji przyjeżdżała do nas duża grupa osób ze Stowarzyszenia Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej, która posługiwała śpiewem w czasie liturgii mszy św. i w czasie wystawienia NS. Każdego dnia jedna osoba z tego stowarzyszenia mówiła świadectwo swojego nawrócenia, a ostatniego dnia większość posługiwała modlitwą wstawienniczą.

W tym samym czasie odbywały się rekolekcje dla dzieci szkolnych. Podczas rekolekcji, zostaliśmy zachęceni aby oddać się Bogu całkowicie i pozwolić Mu nas prowadzić.

Dziękujemy serdecznie Bogu, ks. Janowi i stowarzyszeniu, obiecujemy modlitwę. Bóg zapłać!IMG_6552.jpgIMG_6638.jpgIMG_6642.jpg

12.03.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. open

Dzisiaj nasza drużyna seniorów zanotowała ogromny sukces zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Archidiecezji Poznańskiej w Piłce Halowej. Tym samym zapewnili sobie wyjazd na Mistrzostwa Polski do Rzeszowa podobnie jak drużyna podstawówki.

Grali: Jakub Gostyński kpt., Krzysztof Klemczak br., Jan Depczyński, Marcin Depczyński, Bartosz Witkowski, Jakub Urban, Artur Rożek.

Dodatkowo Krzysztof Klemczak zdobył nagrodę najlepszego bramkarza Mistrzostw. Warto również dodać, że drużynę przez cały czas wspierał z zza linii bocznej boiska nasz Prezes - Pan Marian Adamski.

Gratulujemy!DSC_0122.jpgDSC_0128.jpgDSC_0139.jpg

04.03.2016r. - Imieniny ks.Proboszcza

Jak co roku, 4 marca obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza - patrona naszego ks. Proboszcza. Z tej okazji została odprawiona w intencji ks. Kazimierza msza święta, pod koniec której delegacja, złożona z członków różnych grup duszpasterskich, złożyła mu najserdeczniejsze życzenia w imieniu naszej całej wspólnoty parafialnej.


IMG_6339.jpgIMG_6355.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl