Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
03.05.2016r. - Uroczystość Najświętszej Panny Królowej Polski

3 maja, obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 50 lat temu na Jasnej Górze prymas Wyszyński zawierzył Polskę Matce Bożej.

Przez cały maj w dni powszednie przed każdą mszą św. są odprawiane nabożeństwa majowe a w niedzielę po wybranej mszy św., aby oddać chwalę i cześć naszej kochanej Matce Maryi.
01.05.2016r. - Ministranci piłkarze

Zakończyły się trwające od jesieni cztery turnieje Grand Prix Archidiecezji Poznańskiej w Piłce Nożnej Halowej. W kategorii Szkoła Podstawowa nasza drużyna „A” wywalczyła pierwsze miejsce zdobywając mistrza. Drużyna „B” dzielnie walcząc zajęła miejsce piąte.

W kategorii Gimnazjum nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce. Do drugiego miejsca zabrakło kilkanaście sekund w ostatnim meczu.

Nasza drużyna seniorów w Lidze Archidiecezjalnej 6-tek piłkarskich zajmuje pierwsze miejsce bez porażki i zmierza ku Mistrzostwu Ligii drugi raz z rzędu. Ta sama drużyna w Mistrzostwach Polski zajęła dziewiętnaste miejsce na czterdzieści cztery drużyny.

W rozgrywkach grupowych zabrakło trochę szczęścia. Szczegóły zostaną podane na tzw. Mszy Piłkarskiej w niedzielę 19 czerwca na którą parafian zapraszamy.

Gratulujemy!
24.04.2016r. - I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

Tą piękną uroczystość przeżywaliśmy w ostatnią niedzielę kwietnia. 49 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło do swojego serca żywego Jezusa na mszy św. o godz. 11.00.

Niech dobry Bóg rozpala ich serca swoją miłością i pragnieniem częstego spotykania się z Nim na Eucharystii!IMG_8392.jpgIMG_8400.jpgIMG_8535.jpg

16.04.2016r. - 1050 rocznica Chrztu Polski

16 kwietnia w sobotę kilkadziesiąt tysięcy uczestników w tym goście z całej Europy, Brazylii, USA, 1050-osobowy chór, muzycy, tancerze i aktorzy brali udział w jubileuszowym świętowaniu na stadionie w Poznaniu. Wśród nich były także osoby z naszej parafii.

Wspólnie przez uwielbienie Boga, modlitwę, zasłuchanie się w Słowo Boże, świadectwa i bycie razem napełnialiśmy się Bożym Duchem, którego obecność odczuwaliśmy nieustannie. W programie pierwszej części, która rozpoczęła się o godz. 10.00 uczestniczyliśmy w nabożeństwie uwielbienia z celebracją imienia i dziękczynieniem za imię, które każdy otrzymał na chrzcie. Młodzież z całej Polski przyjechała z relikwiami i korowód świętych przeszedł przez stadion. W czasie mszy św. odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i byliśmy świadkami chrztu św. dwóch dorosłych kobiet. W drugiej części o godz. 19.00 oglądaliśmy widowisko muzyczne, musical "Jezus Christ Supestar" Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do domu.IMG_7695.jpgIMG_8051.jpg

09.04.2016r. - Dzień Chorych w parafii

9 kwietnia w sobotę, w tygodniu Miłosierdzia Bożego o godz. 9.00 ks. Kazimierz Szachowicz odprawił mszę św. w intencji chorych z naszej parafii. W czasie mszy św. każdy mógł otrzymać sakrament Namaszczenie Chorych.

Po mszy św. parafialny zespół Caritas zaprosił wszystkich chorych na salkę parafialną, gdzie zostali poczęstowani kawą i własnoręcznie upieczonymi słodkościami. Przy śpiewie i pysznym cieście szybko mijał czas i około południa wszyscy rozradowani rozjechali się do swoich domów, zapewniając, że spotkamy się za rok.
04.04.2016r. - Święto Zwiastowania NMP

Tego dnia, niektórzy parafianie za przykładem Maryi, która poczęła w swoim łonie Jezusa także odpowiedzieli na Boże wezwanie i przyjęli w Duchową Adopcję Dziecko Poczęte a zagrożone śmiercią. Podczas mszy św. o godz. 18.00 złożyli oni uroczyste przyrzeczenie, że przez 9 miesięcy będą odmawiać w intencji swoich dzieci 1 dziesiątkę różańca i wyznaczoną modlitwę oraz dobrowolne postanowienia.Zwiastowanie.jpg

03.04.2016r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

W 2000r. Jan Paweł II ustanawia Święto Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła Powszechnego.

Z Dzienniczka św. s. Faustyny -“Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski”.

Na każdej mszy św. odmawiając koronkę i śpiewając pieśni oddawaliśmy cześć Miłosierdziu Bożemu. A o godz. 15.00 adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i uwielbialiśmy Boga, dziękując za Jego miłosierdzie.IMG_7531.jpgIMG_7532.jpg

26.03.2016r. - Wielka Sobota

Przez cały dzień odwiedzaliśmy Grób Pański i nadal adorowaliśmy krzyż. W kościele odbyło się też trzykrotne święcenie pokarmów, m.in.: jajek symbolizujących nowe życie, soli mającej chronić przed moralnym zepsuciem oraz chleba jako powszedniego pożywienia. Wieczorem o godz. 20.00 odbyła się tak zwana Liturgia Światła i Liturgia Chrzcielna – poświęcenie wody i ognia, które formalnie rozpoczynają okres Wielkanocy.


IMG_7315.jpgIMG_7322.jpgIMG_7512.jpg

25.03.2016r. - Czuwanie przy Grobie Pańskim

Tegoroczne czuwanie przy Grobie Pańskim zostało przygotowane przez służbę liturgiczną oraz parafialną scholę.

Teksty rozważań dotyczyły Bożego Miłosierdzia. Były one przeplatane pieśniami w wykonaniu scholi. 

Dziękujemy parafianom za liczne włączenie się w czuwanie.IMG_7165.jpgIMG_7188.jpg

25.03.2016r. - Wielki Piątek

Wielki Piątek rozpoczął się jutrznią o godz. 8:00, która rozpoczęła całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 15.00 uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a wieczorem o godz. 18.00 odbyła się liturgia upamiętniająca śmierć Jezusa na krzyżu (Liturgia Męki Pańskiej), po której to rozpoczęło się prowadzone przez służbę liturgiczną i scholę czuwanie. Tematem rozważań było Miłosierdzie Boże.


IMG_7065.jpgIMG_7067.jpgIMG_7076.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl