Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
25.06.2016r. - Turniej o puchar Sołtysa w Szreniawie

Po raz kolejny wirowscy ministranci zostali zaproszeni na turniej piłkarski do Szreniawy. Wzięły w nim udział nasze dwie drużyny ze szkoły podstawowej. Mimo upalnej pogody, młodzi piłkarze dzielnie walczyli, lecz niestety do pierwszego miejsca zabrakło milimetrów...

Drużyna św. Florian I uplasowała się na miejscu trzecim, a św. Florian II tuż za nią na miejscu czwartym. Dodatkowo Piotr Papis z drużyny św. Florian I został królem strzelców.

Św.Florian I: Spychała Paweł (kpt.), Wiścicki Kacper (br.), Papis Piotr, Makowski Jakub, Witkowska Natalia, Kulas Zofia, Urbaniak Oskar, Flis Bartosz, Szajbe Piotr, Stróżyk Mateusz

Św. Florian II: Kaminiarczyk Maciej (kpt.), Łukaszkiewicz Adam (br.), Skotarczak Kornel, Motała Miłosz, Dziudzia Jan, Linke Bartosz, Konieczny Michał, Górny Piotr, Karlik Gabriel, Kobylarek Mateusz, Misztal Ignacy

Drużyny do zawodów przygotował Pan Marian Adamski, który to też je wspierał podczas meczy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
DSC_0185.jpgDSC_0195.jpg

19.06.2016r. - Msza Piłkarska

Jak co roku w naszej parafii zorganizowana została msza piłkarska, podczas której ministranci wraz z zaproszonymi gośćmi dziękowali za swoje sukcesy piłkarskie służąc do mszy św. w swoich strojach z boiska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Komornik P. Jan Broda, Radni  Gminy Komorniki, osobistości związane ze sportem, a także sponsorzy.

Po mszy św. udaliśmy się na cmentarz do naszego przyjaciela Patryka...IMG_1457.jpgIMG_1477.jpgIMG_1547.jpg

18.06.2016r. - Gala Piłkarska

18 czerwca w Domu Kultury w Łęczycy odbyła się Gala Piłkarska, na której miało miejsce podsumowanie tegorocznego sezonu piłkarskiego ministrantów Archidiecezji Poznańskiej. 

Nasze drużyny zajęły następujące miejsca:

drużyna Open pierwsze miejsce w Lidze

drużyna gimnazjum trzecie miejsce w cyklu Grand Prix

drużyny szkoły podstawowej: Florian I pierwsze miejsce w cyklu Grand Prix, a Florian II miejsce piąte

Dodatkowo nasi zawodnicy zdobyli nagrody indywidualne, m.in. najlepszy bramkarz, czy król strzelców, a nagrodę specjalną dostał Prezes naszego Koła, Pan Marian Adamski, za wkład który włożył w przygotowanie Gali, a także całoroczną pomoc przy organizowaniu meczy.

Po Gali udaliśmy się wszyscy na orlik przy ul. Dworcowej w Wirach by tam kontynuować wspólne świętowanie poprzez mecz o super puchar i mały piknik.

Na uwagę zasługuje również fakt, że jesteśmy jedyną parafią, która wystawia drużynę w każdej kategorii wiekowej.IMG_0764.jpgIMG_0820.jpgIMG_1164.jpg

12.06.2016r. - XVI Festyn Parafialny

12 czerwca 2016r. na placu przy Domu Parafialnym odbył się już XVI Festyn Parafialny pod hasłem "Gdzie Chrzest, tam Nadzieja, tam Radość". W zorganizowaniu festynu zaangażowana była duża liczba parafian, począwszy od ministrantów, lektorek, osób z różnych grup duszpasterskich po panie piekące placki.

Przybyłych parafian i gości, zabawiały na scenie występy dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz "Grupa Aktywni PL" z Wir. Niespodzianką było pojawienie się Mieszka i Dobrawy, pierwszych chrześcijan na ziemiach polskich. Dzieciom wiele radości sprawiły, dmuchany zamek i zjeżdżalnia oraz liczne konkurencje sportowe.

Wszyscy wspaniale się bawili i oczekują następnych festynów!

Dziękujemy w tym miejscu wszystkim zaangażowanym!IMG_0221.jpgIMG_0260.jpgIMG_0324.jpg

03.06.2016r. - Uroczystość NSPJ

Podczas jednego z Objawień, jakie miała Małgorzata Maria Alacoque,16 czerwca 1675 r. w Paray-le-Monial, Pan Jezus ukazał jej Swoje Boskie Serce mówiąc: "Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto - szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienia Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali".

W tym dniu świętowaliśmy, uczestnicząc we mszy św. i uroczystej procesji do jednego ołtarza, ustawionego przy kościele, gdzie ks. proboszcz odmówił Litanię do NSPJ. Dzieci przystroiły się w coś czerwonego, aby uczcić Serce Boże.

Przez cały czerwiec będziemy modlić się litanią do NSPJ przed każdą mszą św. w nabożeństwach czerwcowych.IMG_1_9958.jpgIMG_1_9961.jpgIMG_1_9984.jpg

02.06.2016r. - Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W czwartek 2 czerwca miała miejsce uroczysta msza święta wraz z procesją do czterech ołtarzy, która kończyła Oktawę Bożego Ciała. Ołtarze zostały przygotowane tradycyjnie przez te same grupy (mieszkańcy Łęczycy, chór Francesco, służba liturgiczna oraz mieszkańcy ul. Komornickiej, ulic przyległych oraz tzw. działek). Niestety z powodu warunków atmosferycznych, nie mogliśmy zatrzymać się przy czwartym z nich.

Wszystkim zaangażowanym (nie tylko w budowę ołtarzy) bardzo dziękujemy!IMG_9818.jpgIMG_9824.jpgIMG_9878.jpg

26.05.2016r. - Boże Ciało

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwane popularnie Bożym Ciałem, przypada 60 dni po Wielkanocy. Katolicy są w tym dniu zobowiązani do udziału w mszy.

W Polsce obchody święta wiążą się z uliczną procesją z Najświętszym Sakramentem. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty czterech Ewangelii tematycznie związane z Najświętszym Sakramentem. W ten sposób katolicy uroczyście dziękują Chrystusowi za ustanowienie Najświętszego Sakramentu i publiczne manifestują swoją wiarę. Tradycja świętowania Bożego Ciała sięga trzynastego wieku. Uroczystość zaprowadził papież Urban. Ustanowił ją po objawieniach, które miała augustianka, święta Julianna z Cornillon ( czyt. korniją). Zakonnica usłyszała od Chrystusa, że w Kościele powinno zostać wprowadzone oddzielne święto ku czci Eucharystii.

W naszej parafii uroczysta msza św. polowa pod przewodnictwem ks. Józefa Przekopa, naszego zaprzyjaźnionego Chrystusowca, została odprawiona przy nowo postawionym krzyżu na skrzyżowaniu ulicy Komornickiej i Wirowskiej. Potem uroczystą procesją, zatrzymując się przy pięknych ołtarzach, postawionych przez parafian doszliśmy do kościoła, gdzie po otrzymaniu błogosławieństwa udaliśmy się do swoich domów.

Ołtarze w tym roku przygotowali:

ołtarz główny (zarazem pierwszy w procesji) - mieszkańcy ulicy Komornickiej, ulic przyległych oraz działek;

ołtarz drugi - mieszkańcy Łęczycy;

ołtarz trzeci - chór parafialny "Francesco";

ołtarz czwarty - służba liturgiczna.IMG_9452.jpgIMG_9538.jpgIMG_9663.jpg

26.05.2016r. - Poświęcenie nowego krzyża

26 maja przed uroczystą mszą św. polową w uroczystość Bożego Ciała został poświęcony przez ks. Kazimierza Szachowcza nowy dębowy krzyż, postawiony na skraju ulicy Komornickiej i Wirowskiej.

Historia głosi iż na tym samym miejscu 116 lat temu stał krzyż, do którego co roku przybywała procesja przebłagalna podczas dni krzyżowych. Gdy nadeszły lata II wojny światowej Niemcy zaczęli usuwać symbole religijne. Opasawszy sznurami krzyż wyłamali go i Polakom kazali posprzątać.

Rodzina p. Zofii Rybarczyk do dzisiejszego dnia przechowywała pasyjkę z tego krzyża. Jest ona umieszczona na nowym krzyżu ufundowanym przez p. Janusza Chwirota.

Niech ten krzyż przypomina każdemu, że Jezus umarł na nim, aby nas grzesznych zbawić i niech będzie wyznaniem naszej wiary.IMG_9299.jpgIMG_9332.jpg

08.05.2016r. - Gość z Białorusi

W niedzielę Wniebowstąpienia Pana Jezusa gościliśmy na wszystkich mszach św. ks. Wincentego Witalisa Myszona z diecezji Pińskiej z Polesia na Białorusi.

Dowiedzieliśmy się, że jest pasterzem dwóch parafii, Lylczyce liczącej 350 osób i Żytkowicz. W parafii działają dwie grupy duszpasterskie: Żywy Różaniec i Legion Maryi, który zajmuje się pracą apostolską, chodząc i ewangelizując rodziny.

Ks. Wincenty na każdej mszy św. wygłosił homilię a po nich zbierał ofiary na remont wieży kościelnej w swojej parafii. Obiecał, że odprawi mszę św. w intencji ks. Kazimierza i parafian, dziękując w ten sposób za serdeczną gościnę. My także będziemy się modlić w Jego intencji.IMG_9205.jpgIMG_9233.jpg

04.05.2016r. - Odpust św. Floriana

4 maja czciliśmy naszego patrona św. Floriana. Uroczysta msza św. koncelebrowana z procesją dookoła kościoła była prowadzona przez dziekana naszego dekanatu lubońskiego, ks. prał. Romana Kubickiego. W uroczystości uczestniczyli księża z całego dekanatu, służba liturgiczna, chór parafialny, dzieci pierwszokomunijne i wierni. Warto dodać, że przy ołtarzu pojawili się panowie, którzy kiedyś byli ministrantami i tradycyjnie, jak co roku, służyli podczas mszy św. odpustowej.


IMG_9007.jpgIMG_9078.jpgIMG_9150.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl