Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
01.11.2016r. - Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych – wspominamy tych spośród nas, którzy osiągnęli już chwałę zbawionych w niebie. Przeszli oni dokładnie to samo życie, które my dziś przeżywamy, chodzili po tej samej ziemi, co i my. Wierzyli w tego samego Boga i słuchali tej samej Ewangelii. Spójrzmy na ich życie i spróbujmy tak jak oni kroczyć drogą do nieba – do świętości. Obyśmy wszyscy byli święci! Przez cały listopad pamiętamy i pomagamy modlitwą, ofiarą i odpustami duszom czyścowym, a przede wszystkim przebaczamy im, bo na to przebaczenie najbardziej czekają.

W dniu tym sprawowana była msza św. w kościele o godzinie 09:00. O godzinie 13:30 zgromadziliśmy się na nieszporach, następnie w procesji udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie o godzinie 14:15, przy kaplicy cmentarnej sprawowana była uroczysta msza św.IMG_8007.JPGIMG_8099.JPGIMG_8143.JPG

15.10.2016r. - Październikowe nabożeństwo

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie.

Nasze rodziny, narody i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów.

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiane są przed każdą mszą św., pół godziny wcześniej. Do czynnego udziału zaproszone są dzieci i służba liturgiczna. Maryja nasza mama potrzebuje każdego z nas, więc nie zwlekaj i przyłącz się, razem możemy wyprosić więcej.
18.09.2016r. - Święto Stanisława Kostki

W minioną niedzielę podczas uroczystej sumy o godz. 11:00 obchodziliśmy wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona naszego Koła Ministrantów. Nie mogło więc przy ołtarzu zabraknąć licznie zgromadzonej służby liturgicznej, z której słyniemy w całej Archidiecezji. Dodatkowo msza sprawowana była w intencji zmarłego niedawno ks. Michała Maciołki - jednego z byłych Prezesów naszego Koła.

Św. Stanisławie Kostko - módl się za nami!

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!IMG_7205.JPGIMG_7213.JPG

14.09.2016r. - Bierzmowanie

14 września do parafii przybył Ks. Biskup Damian Bryl, który udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii podczas uroczystej mszy św. sprawowanej o godzinie 18:00. Oprócz licznie zebranych wiernych naszą modlitwę podkreślał śpiew chóru parafialnego “Francesco”.

Młodzież przygotowywała się do sakramentu bierzmowania przez 3 lata uczestnicząc w spotkaniach - katechezach, nabożeństwach majowych, nabożeństwach różańcowych, adoracjach Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej składamy serdeczne Bóg zapłać!IMG_7034.JPGIMG_7069.JPGIMG_7074.JPG

10.09.2016r. - Pomnik NSPJ

W minionym czasie w naszej parafii gościliśmy makietę pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także wystawę opowiadającą jego losy. Zwieńczeniem wizyty była emisja filmu po sobotniej mszy św. i spotkanie z członkami Komitetu Odbudowy wspomnianego pomnika, którzy byli z nami przez całą niedzielę, podczas której zorganizowali w naszej wspólnocie zbiórkę pieniężną - rozprowadzali cegiełki, grafiki, a także małe figurki odwzorowujące pomnik.


IMG_6796.JPGIMG_6908.JPG

04.09.2016r. - Wizyta Oblata

W pierwszą niedzielę września towarzyszył nam oblat o.Józef,  który opowiadał o misjach - m.in. o tym na jakie trudności napotykają posługujący tam kapłani. Po każdej mszy św. rozprowadzane były kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony był właśnie na misje oblackie.

Warto dodać, że wśród oblatów jest nasz parafianin - były ministrant i v-ce prezes ministrancki - o. Rafał Wleklak OMI, pełniący obecnie swoją posługę w Wenezueli.IMG_6170.JPGIMG_6299.JPG

15.08.2016r. - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia kościół katolicki obchodzi jedną z trzech największych uroczystości maryjnych - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. zostały w tym dniu odprawione według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 11:00).

Dodatkowym powodem do świętowania były imieniny Prezesa naszego Koła Ministrantów - Pana Mariana, w którego intencji została odprawiona msza św. o godz. 11:00. Ministranci i lektorki przygotowali dla niego małą niespodziankę. IMG_3004.JPGIMG_3015.JPG

24.07.2016r. - Święcenie pojazdów mechanicznych

25 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Jakuba oraz Św. Krzysztofa. Nam znany jest bardziej Św. Krzysztof, ponieważ jest patronem wszystkich kierowców i podróżujących. W niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa na wszystkich mszach św. modliliśmy się w intencji kierowców, a po mszach św. na parkingu przy kościele święciliśmy pojazdy mechaniczne. Zebrane ofiary, jak co roku, przekazane zostały na MIWA Polska.


IMG_2279.JPGIMG_2281.JPG

18-28.07.2016r. - Kolonia ministrancka

Jak co roku w okresie wakacyjnym nasza służba liturgiczna udała się na kolonie, tym razem nad morze do Trzęsacza. Wśród wielu atrakcji znalazły się m.in. akademia piracka, multimedialne muzeum w Trzęsaczu, rejs statkiem po morzu (wycieczka do Kołobrzegu), prezentacja gadów, występ magika, wieczór karaoke...

Kolonia została zorganizowana przez Prezesa Koła Ministrantów Pana Mariana Adamskiego, który był też głównym Kierownikiem Kolonii. Jego zastępcą była Pani Mirosława Konieczna, a pozostałymi wychowawcami zostali P.Justyna Lisik, Szymon Wojtkowiak oraz Aleksandra Majchrzak.DSC_0219.JPGDSC_0251.JPGDSC_0259.JPG

03.07.2016r. - XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

W niedzielę 3 lipca o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym odbył się Koncert zamykający Festiwal. Rozpoczął się utworem Johanna Sebastiana Bacha wykonanym na organach przez Ewę Sawoszczuk z Bydgoszczy. Następnie usłyszeliśmy arię Ave Maria Michała Lorenca, zaśpiewaną przez Beatę Bobińską, sopranistkę z Bydgoszczy. W czasie koncertu wystąpił również zespół instrumentów dętych blaszanych "Triumphal Brass Quintet" również z Bydgoszczy. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych utworów znakomitych kompozytorów, wykonanych przez utalentowanych wykonawców. Jak co roku koncert prowadzony był przez Alinę Kurczewską. Na zakończenie wielkimi brawami podziękowaliśmy wszystkim wykonawcom i z utęsknieniem czekamy na kolejny koncert, który odbędzie się w przyszłym roku.IMG_2076.JPGIMG_2142.JPGIMG_2247.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl