Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
19-22.03.2017r. - Rekolekcje Święte

W dniach od 19 - 22 marca gościliśmy w naszej parafii prezbitera proboszcza ks. Adama Prozorowskiego, który głosił nauki rekolekcyjne i uczył nas jak studiować Słowo Boże. W poniedziałek i wtorek po mszy św. prowadził warsztaty biblijne, dzięki którym mogliśmy zagłębiać się w treść Pisma Świętego przez odpowiadanie na pytania, dotyczące Boga, człowieka i nas samych tzw. metoda BCJ (Bóg Człowiek Ja) oraz metoda siedmiu pytań.

Rekolekcje rozpaliły w naszych sercach miłość do Słowa Bożego i odkrywania prawdy, że Bóg jestem kochającym Ojcem i z miłości do człowieka ofiarował swojego jedynego syna Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za obecność prezbitera ks. Adama w naszym kościele, za Jego życzliwość i za miłość, którą promieniował do Słowa Bożego.

Nagrania homilii z naszych rekolekcji - http://prezbiteradam.pl/homilie-na-rekolekcjach-w-wirach/

Więcej informacji o naszym rekolekcjoniście -http://prezbiteradam.pl/duchowe-cv/11.jpg8.jpgIMG_0744.JPG

04.03.2017r. - Imieniny Ks. Proboszcza

04 marca w sobotę, ksiądz kanonik Kazimierz odprawił mszę św. w swojej intencji, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej. We mszy św. koncelebrowanej brało udział dwóch Chrystusowców, służba liturgiczna, chór parafialny i wierni. Po dziękczynieniu złożyliśmy wspólne życzenia imieninowe.


IMG_0580.JPGIMG_0599.JPG

01.03.2017r. - Środa Popielcowa

1 marca w Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Nasze głowy zostały posypane popiołem, w ten sposób wyraziliśmy chęć duchowego przygotowania się do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Mają nam w tym pomagać nabożeństwa pokutne, w piątki Droga Krzyżowa a w niedzielę Gorzkie Żale.


IMG_0528.JPGIMG_0543.JPG

08.01.2017r. - Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 8 stycznia odbył się w naszym kościele V Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku chęć udziału zgłosiły tylko dzieci i jedna przedstawicielka młodzieży. Występowali indywidualnie i zespołowo. Prezentowane przez nich kolędy oceniało przychylne wszystkim uczestnikom jury w składzie : ks. Kanonik Kazimierz Szachowicz – nasz Proboszcz, pan Arkadiusz Klemczak – dyrygent parafialnego chóru „Francesco” i pani Alicja Zgrzeba – prezes chóru „Bard” w Luboniu.

I miejsce w wersji instrumentalnej zajęła Zosia Dusza

I miejsce w wersji wokalnej zajęła Zosia Golczak

II miejsce - Weronika Wieszczeczyńska

III miejsce – zespół - Hania Adamska, Gabrysia Adamska i Marta Jelińska

Wyróżniony został Karol Golczak

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez ks. Proboszcza. Dziękujemy im za udział w Konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

W galerii zdjęć znajdują się również ujęcia z błogosławieństwa dzieci i niemowląt, które miało miejsce tuż przed konkursem. IMG_0060.JPGIMG_0078.JPGIMG_0080.JPG

22.01.2017r. - Gramy z Patrykiem

Tegoroczna szósta edycja akcji charytatywnej odbywała się pod hasłem „Gramy z Patrykiem – Dar krwi dla Szymka”. Turniej piłki nożnej GOSiR Komorniki Cup U-10 oraz mecz pokazowy z udziałem Lecha Poznań Oldboys przyniósł nam ogromną niespodziankę - nasza drużynka małych ministrantów zajęła pierwsze miejsce! Wśród rywali znalazły się same kluby piłkarskie takie jak: Warta Poznań, Grom Plewiska, Wielkopolska Komorniki, GKS Dopiewo czy Szkoła Futbolu Luboń.

Turniej ten jest dla nas szczególny, gdyż wspominamy podczas niego naszego zmarłego ministranta - Patrysia Witkowskiego.

Drużyna grała w składzie: Urbaniak Oskar (br. i kpt.), Witkowska Natalia (siostra Patryka), Makowski Jakub, Górny Piotr, Motała Miłosz, Konieczny Michał, Mitura Aleksander, Mączyński Krystian, Przęczek Stanisław, Dziudzia Jan, Kołodziejski Leon, Kołodziejski Gustaw. Drużynę przygotował i do zwycięstwa poprowadził Prezes Koła - p. Marian Adamski (dziadek Patryka).

Jest to ogromny sukces, którego serdecznie gratulujemy!DSC_0038.JPGDSC_0078.JPG

14.01.2017r. - Mistrzostwa Arch. Pozn. kat. szk. podst.

W dniu dzisiejszym nasza reprezentacja ministrantów kat. szkoła podstawowa w Mistrzostwach Arch. Pozn. Piłki Halowej jako eliminacje do Mistrzostw Polski Ministrantów wywalczyła drugie miejsce, jeden mecz remisując i cztery mecze wygrywając. Do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło jednej bramki, mając tyle samo punktów co zwycięzca z parafii św. Rodziny, z którymi zremisowała 0:0. Dodatkowo nasz bramkarz – Kacper Wiścicki został wybrany bramkarzem turnieju.

Drużyna grała w składzie: Spychała Paweł kpt., w bramce niezawodny Wiścicki Kacper, Urbaniak Oskar, Szajbe Wojciech, Szenajch Adam, Makowski Jakub, Górny Piotr, Konieczny Michał. Drużynę przygotował i poprowadził Prezes Koła - pan Marian Adamski.

Jest to duży sukces! Gratulujemy!DSC_0085.JPGDSC_0127.JPG

07.01.2017r.- Opłatek ministrancki

Jak co roku ministranci i lektorki wraz z rodzicami spotkali się na swoim wspólnym - w tym roku jubileuszowym 50-tym - opłatku służby liturgicznej w salce parafialnej, by podsumować miniony rok.

Po przywitaniu przez Prezesa Koła pana Mariana Adamskiego, przyszedł czas na życzenia oraz wspomnienie  ks. Prałata dr Michała Maciołki, który w minionym roku odszedł do Pana, a w latach swojej młodości był naszym gorliwym ministrantem, a przez pewien czas nawet Prezesem Koła. Następnie odbyło się wręczenie nagród zaproszonym gościom, ministrantom i lektorkom. Na koniec ministranci zabawiali widownię skeczami, a na akordeonie zagrał nasz organista p. Paweł Bulek.

 Obecnych w salce było ok. 130 osób!

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!IMG_9768.JPGIMG_9811.JPGIMG_9896.JPG

07.01.2017r. - Jasełka

7 stycznia tuż przed Opłatkiem Służby Liturgicznej zostały wystawione Jasełka wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach pod kierownictwem p. Mirki Koniecznej oraz p. Justyny Lisik.


IMG_9680.JPGIMG_9711.JPGIMG_9735.JPG

06.01.2017r. - Objawienie Pańskie

Dzień Trzech Króli jest świętem Objawienia Boga światu po grecku zwanym Epifaneją. Był on obchodzony już w III w. na pamiątkę opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, jaki Trzej Królowie - Trzej Mędrcy ze Wschodu złożyli Dzieciątku Jezus. Pierwsi chrześcijanie w tym właśnie dniu świętowali Boże Narodzenie. Dopiero w końcu IV w. do liturgii Kościoła Powszechnego wprowadzone zostały dwie odrębne uroczystości: Boże Narodzenie - 25 grudnia i święto Trzech Króli - Objawienia Pańskiego - 6 stycznia. Zamyka ono cykl uroczystości religijnych - cykl świąteczny Bożego Narodzenia. 

W czasie każdej mszy św. mogliśmy nabyć kadzidło, którym okadzane będą nasze domy i kredę, aby wypisać na drzwiach wejściowych naszych domów C†M†B  oraz datę bieżącego roku. Litery te są skrótem od łacińskiego życzenia Christus Mansionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).IMG_9659.JPGIMG_9661.JPG

05.01.2017r. - Opłatek grup duszpasterskich

W czwartek przed świętem Trzech Króli, w Domu Kultury w Wirach o godz. 20.00 spotkały się grupy duszpasterskie działające w naszej parafii razem z księżmi: kanonikiem Kazimierzem Szachowiczem i Chrystusowcem Józefem Przekopem, który posługuje, pomagając w pracach duszpasterskich naszemu księdzu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania kolędy "Bóg się rodzi"i łamiąc się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia. Potem zasiedliśmy do zastawionych stołów, aby posilić nasze słabe ciała. Następnie rozpoczęliśmy śpiewanie pięknych polskich kolęd przy akordeonie, na którym grał nasz organista p. Paweł Bulek.

Dziękujemy wszystkim przybyłym parafianom a szczególnie przygotowującym to spotkanie.IMG_9617.JPGIMG_9639.JPGIMG_9640.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl