Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
13.04.2017r. - Wielki Czwartek

Obchody rozpoczęliśmy wieczorną mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, w czasie której odbył się obrzęd obmywania nóg, symbolizujący pokorę, jaką powinni się odznaczać uczniowie Chrystusa. W Wielki Czwartek upamiętnia się Ostatnią Wieczerzę Chrystusa i jego uczniów. Tuż po wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament przenieśliśmy do tzw. kaplicy przechowania (ciemnicy).


IMG_1545.JPGIMG_1583.JPGIMG_1617.JPG

09.04.2017r. - Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa to święto chrześcijańskie upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa wraz z uczniami do Jerozolimy na Święto Paschy. Jest to również pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, który kończy się w Niedzielę Wielkanocną. Tej niedzieli, na każdej mszy św. była czytana przez lektorów Męka Pańska. Najbardziej uroczystym momentem tego dnia była procesja z palmami, która rozpoczęła się przy krzyżu misyjnym, odczytaniem Ewangelii i poświęceniem przyniesionych palm.


IMG_1457.JPGIMG_1477.JPGIMG_1527.JPG

07.04.2017r. - Droga Krzyżowa ulicami

Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami wsi (ul.Komornicka - "działki" - krzyż na zbiegu ulic Wirowskiej i Komornickiej) poprowadziła nasza służba liturgiczna wraz z szafarzami.

Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie nabożeństwa, a wszystkim obecnym za niemałe świadectwo swojej wiary!IMG_1259.JPGIMG_1306.JPGIMG_1394.JPG

25.03.2017r. - Dzień Świętości Życia

W sobotę o godz. 9.00 została odprawiona uroczysta msza św., przypominająca nam o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga.

Na mocy decyzji Episkopatu Polski z 1998 r. ustanowiono 25 marca Dniem Świętości Życia. Jest on odpowiedzią na wezwanie papieża Jana Pawła II. W encyklice „Evangelium vitae” (1995 r.) napisał on: „proponuję (…) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…). Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.

W czasie mszy św. o godz. 9.00, obrońcy życia z naszej parafii złożyli uroczyste przyrzeczenie, o przyjęciu w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego a zagrożonego utratą życia. Dziękujemy tym parafianom za świadectwo życia.IMG_0773.JPGIMG_0794.JPGIMG_0799.JPG

19-22.03.2017r. - Rekolekcje Święte

W dniach od 19 - 22 marca gościliśmy w naszej parafii prezbitera proboszcza ks. Adama Prozorowskiego, który głosił nauki rekolekcyjne i uczył nas jak studiować Słowo Boże. W poniedziałek i wtorek po mszy św. prowadził warsztaty biblijne, dzięki którym mogliśmy zagłębiać się w treść Pisma Świętego przez odpowiadanie na pytania, dotyczące Boga, człowieka i nas samych tzw. metoda BCJ (Bóg Człowiek Ja) oraz metoda siedmiu pytań.

Rekolekcje rozpaliły w naszych sercach miłość do Słowa Bożego i odkrywania prawdy, że Bóg jestem kochającym Ojcem i z miłości do człowieka ofiarował swojego jedynego syna Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za obecność prezbitera ks. Adama w naszym kościele, za Jego życzliwość i za miłość, którą promieniował do Słowa Bożego.

Nagrania homilii z naszych rekolekcji - http://prezbiteradam.pl/homilie-na-rekolekcjach-w-wirach/

Więcej informacji o naszym rekolekcjoniście -http://prezbiteradam.pl/duchowe-cv/11.jpg8.jpgIMG_0744.JPG

04.03.2017r. - Imieniny Ks. Proboszcza

04 marca w sobotę, ksiądz kanonik Kazimierz odprawił mszę św. w swojej intencji, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej. We mszy św. koncelebrowanej brało udział dwóch Chrystusowców, służba liturgiczna, chór parafialny i wierni. Po dziękczynieniu złożyliśmy wspólne życzenia imieninowe.


IMG_0580.JPGIMG_0599.JPG

01.03.2017r. - Środa Popielcowa

1 marca w Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Nasze głowy zostały posypane popiołem, w ten sposób wyraziliśmy chęć duchowego przygotowania się do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Mają nam w tym pomagać nabożeństwa pokutne, w piątki Droga Krzyżowa a w niedzielę Gorzkie Żale.


IMG_0528.JPGIMG_0543.JPG

08.01.2017r. - Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 8 stycznia odbył się w naszym kościele V Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku chęć udziału zgłosiły tylko dzieci i jedna przedstawicielka młodzieży. Występowali indywidualnie i zespołowo. Prezentowane przez nich kolędy oceniało przychylne wszystkim uczestnikom jury w składzie : ks. Kanonik Kazimierz Szachowicz – nasz Proboszcz, pan Arkadiusz Klemczak – dyrygent parafialnego chóru „Francesco” i pani Alicja Zgrzeba – prezes chóru „Bard” w Luboniu.

I miejsce w wersji instrumentalnej zajęła Zosia Dusza

I miejsce w wersji wokalnej zajęła Zosia Golczak

II miejsce - Weronika Wieszczeczyńska

III miejsce – zespół - Hania Adamska, Gabrysia Adamska i Marta Jelińska

Wyróżniony został Karol Golczak

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez ks. Proboszcza. Dziękujemy im za udział w Konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

W galerii zdjęć znajdują się również ujęcia z błogosławieństwa dzieci i niemowląt, które miało miejsce tuż przed konkursem. IMG_0060.JPGIMG_0078.JPGIMG_0080.JPG

22.01.2017r. - Gramy z Patrykiem

Tegoroczna szósta edycja akcji charytatywnej odbywała się pod hasłem „Gramy z Patrykiem – Dar krwi dla Szymka”. Turniej piłki nożnej GOSiR Komorniki Cup U-10 oraz mecz pokazowy z udziałem Lecha Poznań Oldboys przyniósł nam ogromną niespodziankę - nasza drużynka małych ministrantów zajęła pierwsze miejsce! Wśród rywali znalazły się same kluby piłkarskie takie jak: Warta Poznań, Grom Plewiska, Wielkopolska Komorniki, GKS Dopiewo czy Szkoła Futbolu Luboń.

Turniej ten jest dla nas szczególny, gdyż wspominamy podczas niego naszego zmarłego ministranta - Patrysia Witkowskiego.

Drużyna grała w składzie: Urbaniak Oskar (br. i kpt.), Witkowska Natalia (siostra Patryka), Makowski Jakub, Górny Piotr, Motała Miłosz, Konieczny Michał, Mitura Aleksander, Mączyński Krystian, Przęczek Stanisław, Dziudzia Jan, Kołodziejski Leon, Kołodziejski Gustaw. Drużynę przygotował i do zwycięstwa poprowadził Prezes Koła - p. Marian Adamski (dziadek Patryka).

Jest to ogromny sukces, którego serdecznie gratulujemy!DSC_0038.JPGDSC_0078.JPG

14.01.2017r. - Mistrzostwa Arch. Pozn. kat. szk. podst.

W dniu dzisiejszym nasza reprezentacja ministrantów kat. szkoła podstawowa w Mistrzostwach Arch. Pozn. Piłki Halowej jako eliminacje do Mistrzostw Polski Ministrantów wywalczyła drugie miejsce, jeden mecz remisując i cztery mecze wygrywając. Do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło jednej bramki, mając tyle samo punktów co zwycięzca z parafii św. Rodziny, z którymi zremisowała 0:0. Dodatkowo nasz bramkarz – Kacper Wiścicki został wybrany bramkarzem turnieju.

Drużyna grała w składzie: Spychała Paweł kpt., w bramce niezawodny Wiścicki Kacper, Urbaniak Oskar, Szajbe Wojciech, Szenajch Adam, Makowski Jakub, Górny Piotr, Konieczny Michał. Drużynę przygotował i poprowadził Prezes Koła - pan Marian Adamski.

Jest to duży sukces! Gratulujemy!DSC_0085.JPGDSC_0127.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl