Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
15.08.2017r. - Wniebowzięcie NMP

15 sierpnia kościół katolicki obchodzi jedną z trzech największych uroczystości maryjnych - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. zostały w tym dniu odprawione według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 11:00).

Dodatkowym powodem do świętowania były imieniny Prezesa naszego Koła Ministrantów - Pana Mariana, w którego intencji została odprawiona msza św. o godz. 11:00. Ministranci i lektorki przygotowali dla niego małą niespodziankę. IMG_8428.JPGIMG_8462.JPG

31.07-11.08.2017r. - Kolonia Ministrancka

Jak co roku w okresie wakacyjnym nasza służba liturgiczna udała się na kolonie, tym razem nad morze do Trzęsacza. Wśród wielu atrakcji znalazły się m.in.indiańskie miasteczko, labirynt luster, prezentacja gadów, występ magika, wieczór karaoke, seans filmowy...

Kolonia została zorganizowana przez Prezesa Koła Ministrantów Pana Mariana Adamskiego, który był też głównym Kierownikiem Kolonii. Jego zastępcą była Pani Mirosława Konieczna, a pozostałymi wychowawcami zostali P.Justyna Lisik, Aleksandra Majchrzak oraz do pomocy Karol Klimanek.DSC_0085.JPGDSC_0116.JPGDSC_0140.JPG

23.07.2017r. - Święcenie pojazdów mechanicznych

25 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Jakuba oraz Św. Krzysztofa. Nam znany jest bardziej Św. Krzysztof, ponieważ jest patronem wszystkich kierowców i podróżujących. W niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa na wszystkich mszach św. modliliśmy się w intencji kierowców, a po mszach św. na parkingu przy kościele święciliśmy pojazdy mechaniczne. Zebrane ofiary, jak co roku, przekazane zostały na MIWA Polska.


IMG_8226.JPGIMG_8232.JPG

09.07.2017r. - Oblat w parafii

W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii o. Joachima Kusza OMI- oblata, który głosił kazania i rozprowadzał kalendarze misyjne zbierając ofiary na misje.

Warto przypomnieć, że jeden z naszych parafian - o. Rafał Wleklak właśnie ojciec oblat, przybywa na misji w Wenezueli i na pewno potrzebuje naszego modlitewnego wsparcia. IMG_7113.JPGIMG_7117.JPG

02.07.2017r. - Koncert Organowy

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - Komorniki 2017 jest już historią! Koncert kończący Festiwal miał miejsce właśnie w naszej parafii, a wziął w nim udział m.in. sam Dyrektor Generalny Festiwalu p. Krzysztof Czerwiński.

“Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej wpisał się już na stałe w historię kulturalnych wydarzeń Gminy Komorniki. Dwanaście lat pracy nad formułą Festiwalu, znakomici wykonawcy, różnorodny repertuar oraz wspaniały odbiór mieszkańców Gminy Komorniki, Poznania i okolic zdecydowały o jego dużej popularności.”

[źródło: str. internetowa Festiwalu - słowo wstępne]

Dlatego tym bardziej jest nam miło przyjmować co roku tak wspaniałych gości!IMG_1643.JPGIMG_1708.JPGIMG_1771.JPG

23.06.2017r. - Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa

Podczas jednego z Objawień, jakie miała Małgorzata Maria Alacoque,16 czerwca 1675 r. w Paray-le-Monial, Pan Jezus ukazał jej Swoje Boskie Serce mówiąc: "Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto - szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienia Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali".

W tym dniu świętowaliśmy, uczestnicząc we mszy św. i uroczystej procesji do jednego ołtarza, ustawionego przy kościele, gdzie ks. proboszcz odmówił Litanię do NSPJ. Dzieci przystroiły się w coś czerwonego, aby uczcić Serce Boże.IMG_6914.JPGIMG_6926.JPGIMG_6944.JPG

22.06.2017r. - Zakończenie oktawy Bożego Ciała

W czwartek 22 czerwca zakończyła się oktawa Bożego Ciała, której zwieńczeniem była procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przebieg oktawy, począwszy od tych najmniejszych: służby liturgicznej, dziewczynek sypiących kwiatki, następnie osób niosących feretrony i sztandary, prowadzących księdza, niosących baldachim oraz stawiających ołtarze.


IMG_1506.JPGIMG_1553.JPGIMG_1574.JPG

17.06.2017r. - Turniej w Szreniawie

Na zakończenie turnieju nasi ministranci kat. szkoła podstawowa, wzięli udział w Turnieju piłkarskim w Szreniawie, gdzie zajęli pierwsze miejsce!

W turnieju brały udział dwie drużyny: św. Florian A oraz św. Florian B. Drużyna A była bezkonkurencyjna dla swoich rywali i zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze, natomiast drużyna B (składająca się głównie z najmłodszych ministrantów) zajęła miejsce czwarte. Dodatkowo zawodnikiem turnieju został zawodnik drużyny A Piotr Górny, a wyróżnienie otrzymał zawodnik drużyny B Tomek Przybylski.

Drużyny grały w składzie:

Św. Florian A: Spychała Paweł (kpt.), Wiścicki Kacper (br.), Szajbe Wojciech, Górny Piotr, Szenajch Adam, Skotarczak Kornel, Mitura Michał, Mączyński Krystian.

Św. Florian B: Przybylski Kacper (kpt.), Łukaszkiewicz Adam (br.), Przybylski Tomek, Karlik Gabriel, Mitura Aleksander, Dziudzia Jan, Konieczny Michał, Misztal Ignacy, Misztal Anna, Krajewski Michał.

Ministrantów do turnieju przygotował  Pan Marian Adamski - Prezes Koła Ministrantów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!DSC_0065.JPGDSC_0085.JPG

15.06.2017r. - Boże Ciało

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwane popularnie Bożym Ciałem, przypada 60 dni po Wielkanocy. Katolicy są w tym dniu zobowiązani do udziału w mszy.

W Polsce obchody święta wiążą się z uliczną procesją z Najświętszym Sakramentem. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty czterech Ewangelii tematycznie związane z Najświętszym Sakramentem. W ten sposób katolicy uroczyście dziękują Chrystusowi za ustanowienie Najświętszego Sakramentu i publiczne manifestują swoją wiarę. Tradycja świętowania Bożego Ciała sięga trzynastego wieku. Uroczystość zaprowadził papież Urban. Ustanowił ją po objawieniach, które miała augustianka, święta Julianna z Cornillon ( czyt. korniją). Zakonnica usłyszała od Chrystusa, że w Kościele powinno zostać wprowadzone oddzielne święto ku czci Eucharystii.

W naszej parafii uroczysta msza św. polowa pod przewodnictwem ks. Proboszcza została w okolicy orlika za mostem przy ul. Łęczyckiej. Potem uroczystą procesją, zatrzymując się przy pięknych ołtarzach, postawionych przez parafian doszliśmy do kościoła, gdzie po otrzymaniu błogosławieństwa udaliśmy się do swoich domów.

Ołtarze w tym roku przygotowali:

ołtarz główny (zarazem pierwszy w procesji) - mieszkańcy ulicy Komornickiej, ulic przyległych oraz działek;

ołtarz drugi - mieszkańcy Łęczycy;

ołtarz trzeci - chór parafialny "Francesco";

ołtarz czwarty - służba liturgiczna.IMG_6379.JPGIMG_6426.JPGIMG_6427.JPG

11.06.2017r. - XVIII Festyn Parafialny

Tegoroczny, już XVIII, Festyn Parafialny pod hasłem "Idźcie i Głoście, Dobro i Miłość z Radością" za nami! Program artystyczny był bardzo napięty, poza dziećmi z przedszkola i szkoły podstawowej w Wirach, był m.in. występ solistów oraz gościnnie "Grupy Flażoletów" ze szkoły nr 4 z Lubonia. Wśród atrakcji nie zabrakło także konkurencji sprawnościowych na naszym placu, dmuchanego zamka i zjeżdżalni, konkursu strzelania z wiatrówki...

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Parafianom!IMG_5812.JPGIMG_5985.JPGIMG_6141.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl