Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
23.03.2018 r. - Droga Krzyżowa ulicami

W piątek tuż przed Niedzielą Palmową, miała miejsce tradycyjna już droga krzyżowa ulicami parafii. W tym roku zmierzaliśmy ul. Poznańską w kierunku krzyża na granicy Wir i Lubonia.

Rozważania poszczególnych stacji oraz samą organizacje drogi krzyżowej przygotowała Służba Liturgiczna.  

Choć pogoda nas nie zachęcała, to w drodze krzyżowej wzięło udział ok. 150 osób.



IMG_8112.JPGIMG_8200.JPG

17.03-21.03.2018r. - Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadził zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ks. dr Maciej Przybylak z parafii w Mosinie.

Codziennie sprawowane były w ramach rekolekcji dwie msze św. -o godz. 9:00 i o godz. 18:00. Rozważania skupiały się zarówno wobec tekstów biblijnych, jak i życia codziennego. 

Ks. Maciej pochwalił się również, że już był kiedyś w naszej parafii, jako kleryk. Chwalił naszą wspólnotę za służbę liturgiczną, oraz śpiew parafian.  



IMG_8038.JPGIMG_8041.JPG

17.03.2018r. - Mistrzostwa Ministrantów w tenisie stołowym

W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Ministrantów w tenisie stołowym, podczas których nasza służba liturgiczna rywalizowała w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i OPEN.

Po zaciętych pojedynkach klasyfikacje przedstawiają się następująco:

kat. podst.: 1) Jakub Makowski, 2) Maciej Bilengrek, 3) Aleksander Mitura

kat. gimn.: 1) Przemysław Bilengrek, 2) Miłosz Motała, 3) Michał Mitura

kat. OPEN:  1) Stefan Mączyński, 2) Marian Adamski, 3) Aleksandra Majchrzak

Zwycięzcą super pucharu (mini turniej dla zwycięzców z każdej kategorii) został Przemek Bilengrek.  

Pozostali uczestniczy dostali pamiątkowe medale za uczestnictwo w Mistrzostwach. 

Ogromne podziękowania dla p. Andrzeja Wietrzykowskiego, który zajął się organizacją meczy oraz p. Aleksandry Mansfeld z Domu Kultury w Wirach.  

Pojedynki były bardzo emocjonujące, czego powodem był wyrównany poziom. Wszystkim się bardzo podobało, zapraszamy więc za rok! 

Króluj nam Chryste! 



20180317_095357.jpg20180317_113327.jpg

04.03.2018r. - Imieniny ks. Proboszcza

04 marca w niedzielę o godz. 11, ksiądz kanonik Kazimierz odprawił mszę św. w swojej intencji, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej. We mszy św. brała udział służba liturgiczna, chór parafialny i wierni. Po dziękczynieniu złożyliśmy wspólne życzenia imieninowe.

Św. Kazimierzu Królewiczu -módl się za nami! 



IMG_0489.JPGIMG_0513.JPG

18.02.2018r. - Gorzkie Żale

W niedzielę 18.02 rozpoczęły się w naszej parafii Gorzkie Żale, podczas których kazania głosi ks. Krzysztof Twardowski - wikariusz z parafii św. Jana Bosko w Luboniu. Tradycyjnie rozpoczynają się o godz. 15:00, a następnie ok. godz. 15:45 odprawiana jest niedzielna msza św.

Nabożeństwo to, wraz z Drogą Krzyżową, która ma miejsce w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17:30, ma nas przygotować do głębokiego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.



IMG_0462.jpgIMG_0468.jpg

14.02.2018r. - Środa Popielcowa

14 lutego w Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Nasze głowy zostały posypane popiołem, w ten sposób wyraziliśmy chęć duchowego przygotowania się do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Mają nam w tym pomagać nabożeństwa pokutne, w piątki Droga Krzyżowa a w niedzielę Gorzkie Żale.


IMG_0098.JPGIMG_0110.JPG

02.02.2018r. - XV Jerycho Różańcowe

W Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej – podczas Mszy św. o godz. 12.00 – pod przewodnictwem ks. Bpa Damiana Bryla – rozpoczęła się wielka modlitwa„XV Różańcowego Jerycha” miasta Poznania.

U stóp Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania, poszczególne wspólnoty podejmą siedmiodobową modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i naszej Ojczyzny. Nasz chór parafialny Francesco adorował NS drugiego lutego od godz. 20.00 do 21.00.



IMG_0008.jpgIMG_0014.jpg

21.01.2018r. - Turniej Gramy z Patrykiem

Już VII edycja turnieju poświęcona pamięci naszego byłego ministranta okazała się b. szczęśliwa dla naszych najmłodszych ministrantów - zajęli 1 miejsce (drugi rok z rzędu) - pokonując w finale Wartę Poznań. W turnieju poza naszą drużyną amatorską brały udział same kluby sportowe.

“Tegoroczna siódma edycja akcji charytatywnej odbywała się pod hasłem „Dar krwi ‑ Gramy z Patrykiem”. Turniej piłki nożnej GOSiR Komorniki CUP U-10 oraz pokaz Adriana Duszaka, międzynarodowego mistrza freestyle football, przyniósł nie tylko sportowe emocje, ale też potrzebną krew. W niedzielę 21 stycznia, w czasie pojedynków w hali GOSiR przy ul. Polnej 37 w Komornikach, zebrano 14 litrów krwi, a dwie osoby zakwalifikowano do bazy dawców szpiku. Krew przekazano do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.” (źródło: gosirkomorniki.pl)

W naszych ministrantów reprezentowali: Jakub Makowski (kpt.-najlepszy zawodnik turnieju), Kacper Wiścicki (br.), Gabriel Karlik, Tomasz Przybylski, Kacper Przybylski, Krystian Mączyński, Jan Przybyłowski, Franciszek Chmielewski, Michał Kraejwski. 

Zdjęcia pochodzą ze strony gosirkomorniki.pl -autorem T.Kamiński




Turniej-033.jpgTurniej-042.jpg

20.01.2018r. - Opłatek Grup Duszpasterskich

W sobotę po wieczornej mszy św. o godz. 19:30 w Domu Kultury w Wirach, spotkały się grupy duszpasterskie działające w naszej parafii razem z księżmi: kanonikiem Kazimierzem Szachowiczem i Chrystusowcem Józefem Przekopem, który posługuje, pomagając w pracach duszpasterskich naszemu księdzu, by wspólnie podziękować sobie i podsumować miniony rok. 

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania kolędy "Bóg się rodzi"i łamiąc się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia. Potem zasiedliśmy do zastawionych stołów, aby posilić nasze ciała. Następnie rozpoczęliśmy śpiewanie pięknych polskich kolęd przy akordeonie, na którym grał nasz organista p. Paweł Bulek. Kolejnym punktem spotkania, była prezentacja przygotowana przez p. Arkadiusza Klemczaka przy udziale P. Roberta Szenajcha, ukazująca w skrócie wydarzenia w naszej parafii z całego roku.

Dziękujemy wszystkim przybyłym parafianom a szczególnie przygotowującym to spotkanie.




14.01.2018r. - Kolędowy koncert chórów

Styczeń to miesiąc koncertów kolędowych. Co roku parafialny chór Francesco przygotowuje dla parafian i miłośników muzyki chóralnej występ, na którym śpiewa wraz z zaproszonymi gośćmi piękne kolędy i pastorałki aby oddać cześć nowo narodzonemu Jezusowi. 14 stycznia w niedzielę o godz. 17.00 rozpoczął się tegoroczny koncert. Tym razem wystąpiły 4 chóry: chór kościelny Antonius z Przeźmierowa dyrygowany przez Jagodę Jaskulską, chór Gminy Dopiewo Bel Canto pod dyrygenturą Elżbiety Węgielewskiej, chór kościelny pw. św. Cecylii z Mosiny dyrygowany przez Leszka Marciniaka oraz Francesco z Wir pod dyrygenturą Arkadiusza Klemczaka. Koncert zakończył się zaśpiewaną przez cztery chóry kolędą Kłaniamy Ci się Chryste. Również z przybyłymi słuchaczami zaśpiewaliśmy wspólnie znane kolędy do których przygrywał na organach nasz organista Paweł Bulek. Po błogosławieństwie zaprosiliśmy wszystkich wykonawców na poczęstunek do salki katechetycznej, gdzie w miłym nastroju wymienialiśmy doświadczenia.

(teks M.Kosz)



IMG_7001.JPGIMG_7012.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl