Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
05.07.2015r. - Oblat z wizytą w naszej parafii

W pierwszą niedzielę lipca z wizytą do naszej parafii przybył Oblat Maryi Niepokalanej z parafii p. w. Chrystusa Króla z ul. Ostatniej w Poznaniu. Na niedzielnych mszach św. wygłosił homilię, a po mszach św. przed kościołem rozprowadzał kalendarz misyjny na rok 2016. Dobrowolne ofiary złożone poprzez zakup kalendarza wspomogą dzieła misyjne prowadzone przez Zakon Oblatów Maryi Niepokalanej, do której należy między innymi wywodzący się z naszej parafii o. Rafał Wleklak.


IMG_2548.JPGIMG_2549.JPG

19.06. - 21.06.2015r. - Symbole Światowych Dni Młodzieży

19 czerwca z puszczykowskiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przyjechały do nas symbole Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.

W piątek, tuż przed mszą św. parafianie wraz z księdzem Proboszczem przywitali symbole Światowych Dni Młodzieży, wprowadzili je do kościoła, następnie sprawowana była msza św., a po niej odbyła się półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę po wieczornej mszy św. odbyła się specjalna adoracja dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, natomiast w niedzielę w ramach pieśni na wyjście wysłuchaliśmy przepięknego hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Po mszy św. o godz. 11:00 symbole zostały przekazane do parafii Św. Andrzeja Apostoła w Komornikach.IMG_1530.JPGIMG_1552.JPG

13.06.2015r. - Kongregacja dekanalna

13 czerwca do naszej parafii przybyli kapłani z całego dekanatu lubońskiego. Było to spotkanie księży z dekanatu z parafianami z Wir i Łęczycy. Uroczysta msza św. sprawowana była o godz. 10:00. Przewodniczył Jej ks dziekan kanonik Karol Biniaś z parafii p. w. Św. Jana Bosko w Luboniu, który z dniem 1 lipca przeszedł na emeryturę kapłańską.IMG_0904.JPGIMG_0915.JPG

04.06.2015r. - Boże Ciało

4 czerwca obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Msza św. polowa odprawiona została o godz. 09:00 przy Szkole Podstawowej. Ołtarz mszy św. przygotowany został przez mieszkańców Wirek. Po zakończonej mszy św. ulicą Szreniawską i Komornicką wyruszyła procesja do czterech ołtarzy w kierunku kościoła. Pierwszy ołtarz na procesji przygotował chór “Francesco”, który nawiązywał do hasła roku liturgicznego “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Drugi ołtarz przygotowali ministranci i lektorki, naturalnie nawiązywał on do jubileuszu 70-cio lecia Koła Ministrantów. Trzeci ołtarz tradycyjnie przygotowali mieszkańcy Łęczycy. Czwarty ołtarz oraz zakończenie procesji odbyło się w kościele. Nieco wcześniej, bo przy zabytkowej bramie wejściowej do kościoła, odbyło się uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.IMG_0077.JPGIMG_0094.JPG

31.05.2015r. - Niedziela Powołań Kapłańskich

W ostatnią sobotę i niedzielę maja w naszej parafii przeżywaliśmy Niedzielę Powołań Kapłańskich. Do naszej parafii przybył kleryk Rafał Walid z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, aby razem z nami modlić się o powołania kapłańskie z naszej parafii.

Kleryk Rafał w sobotę po wieczornej mszy św., razem z księdzem Proboszczem, odprawił nabożeństwo majowe przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej w Wielkopolskim Parku Narodowym. W niedzielę głosił homilię na mszach św., a po mszy św. o godz. 09:00 spotkał się z ministrantami.IMG_0035.JPGIMG_0044.JPG

13.05.2015r. - Poświęcenie figurki Matki Bożej Fatimskiej

13 maja podczas uroczystej mszy św. ksiądz Proboszcz poświęcił figurkę Matki Bożej Fatimskiej, która dwa dni później powróciła do kapliczki na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Kapliczka mieści się na początku lasu, kierując się drogą nad jezioro Jarosławiec, bądź w kierunku leśniczówki. Niestety kilka dni później figurka ponownie została ostrzelana.


IMG_9757.JPGIMG_9903.JPG

09.05.2015r. - Odpust Parafialny Św. Floriana

4 maja w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Św. Floriana, który jest patronem naszej parafii. Uroczysta msza św. odpustowa sprawowana była jednak 9 maja o godz. 18:00 i połączona była z obchodami 70-cio lecia Koła Ministrantów. Szczególny charakter tej mszy św. podkreśliła obecność strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Plewisk oraz śpiew chóru parafialnego “Francesco”. Po mszy św. mogliśmy uszanować relikwie Św. Floriana, znajdujące się w pięknym relikwiarzu, a Panowie byli ministranci spotkali się przy grillu w ogrodach parafialnych, wspominając czasy ministrantury.IMG_9317.JPGIMG_9566.JPG

03.04.2015r. - TRIDUUM SACRUM - Wielki Piątek

Wielki Piątek jest dniem, w którym wspominamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. W tym dniu w kościołach nie jest sprawowana msza św. W naszej parafii od rana trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, o godzinie 15:00 odprawione zostało ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a Ceremonie Wielkiego Piątku sprawowane były o godzinie 18:00. Liturgii Wielkiego Piątku przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Jackowiak z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Po zakończeniu ceremonii trwała adoracja przy Grobie Pańskim. O godz. 20:30 rozpoczęło się czuwanie, które zakończyło się o północy.


IMG_6670.JPGIMG_6714.JPG

02.04.2015r. - TRIDUUM SACRUM - Wielki Czwartek

Triduum Paschalne to trzy najważniejsze dni w roku kościelnym. W tym świętym czasie przeżywamy mękę, śmierć i chwalebne zmartwychwstanie Pana Jezusa. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentu kapłaństwa oraz Eucharystii. Uroczysta msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji sprawowana była o godzinie 18:00. W tym roku kolejny raz wierni przystępujący do Komunii Św. przyjmowali Ją pod dwiema postaciami - Ciała i Krwi Pańskiej.


IMG_6477.JPGIMG_6570.JPG

29.03.2015r. - Niedziela Palmowa

Wielki Tydzień otwiera Niedziela Palmowa. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm. Liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu". (za: www.brewiarz.pl)

Uroczysta msza św. sprawowana była o godzinie 11:00. IMG_6431.JPGIMG_6440.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl