Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
04.03.2015r. - Św. Kazimierza Królewicza - Imieniny Ks. Proboszcza

4 marca w kalendarzu liturgicznym przypada święto Św. Kazimierza Królewicza. Tego dnia imieniny obchodził proboszcz naszej parafii Ks. Kazimierz. Uroczysta msza św. sprawowana była o godz. 18:00, a po niej nadszedł czas składania życzeń.

W imieniu wszystkich parafian oraz wszystkich grup duszpasterskich życzenia złożył nadzwyczajny szafarz komunii św. oraz Prezes Akcji Katolickiej Pan Leszek Praczyk, a także Prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej “Francesco” Pan Wiesław Broda oraz Pani Mariola Kosz. Z życzeniami i kwiatami przybył również sołtys wsi Wiry Pan Dominik Występski wraz z byłą sołtys wsi Łęczyca Panią Danielą Werblińską.IMG_6037.JPGIMG_6051.JPG

18.02.2015r. - Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu

Wielki PostŚroda Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Okres ten nazywamy Wielkim Postem. Jest to czas pokuty i nawrócenia. Jego zalecenia to: post, modlitwa i jałmużna. W okresie Wielkiego Postu ołtarze nie są przyozdabiane kwiatami, jego pokutny charakter podkreśla fioletowy kolor szat kapłana, a organy grają jedynie jako instrument towarzyszący i podtrzymujący śpiew wiernych.

W okresie Wielkiego Postu przychodzić będziemy do kościoła na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która sprawowana będzie w piątki o godz. 17:30 (po niej msza św.) oraz nabożeństwa Gorzkich Żali, które sprawowane będą w niedziele o godz. 15:00 (po nich msza św.).

Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej aż do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.

Poniżej galeria zdjęć z mszy św. o godz. 18:00. IMG_5887.JPGIMG_5890.JPG

25.12.2014r. - Boże Narodzenie

Po czterech tygodniach adwentowego oczekiwania nadszedł dzień Narodzin Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. Uroczysta Pasterka z udziałem chóru parafialnego “Francesco” sprawowana była o godz. 22:00. Wszystkim parafianom oraz miłym gościom dziękujemy za liczny udział w tej wspaniałej mszy św., za wspólną radość z Narodzenia Pańskiego.


IMG_3468.JPGIMG_3474.JPGIMG_3514.JPG

21.11.2014r. - BIERZMOWANIE - Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej

21go listopada z wizytacją do parafii przybył Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, który udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii podczas uroczystej mszy św. sprawowanej o godzinie 18:00. Oprócz licznie zebranych wiernych naszą modlitwę podkreślał śpiew chóru parafialnego “Francesco”.

Młodzież przygotowywała się do sakramentu bierzmowania przez 3 lata uczestnicząc w spotkaniach - katechezach, nabożeństwach majowych, nabożeństwach różańcowych, adoracjach Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Zdjęcia w trakcie uroczystości wykonał Pan Robert Szenajch, któremu również składamy podziękowania.IMG_2959.JPGIMG_3027.JPGIMG_3113.JPG

21.11.2014r. - Wizytacja Ks. Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego

21-go listopada naszą parafię wizytował Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Wizytację rozpoczęła msza św. o godz. 10:00 dla chorych i wiernych w wieku emerytalnym, na której Ks. Arcybiskup udzielił sakramentu chorych. Po mszy św. Ks. Arcybiskup udał się na spotkanie z uczniami, nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej, a o godz. 15:00 modlił się na cmentarzu parafialnym. Po zakończonej modlitwie udał się do kościoła na spotkanie z grupami duszpasterskimi. Poniżej galeria zdjęć z mszy św., modlitwy na cmentarzu i spotkania z grupami duszpasterskimi.


IMG_2875.JPGIMG_2891.JPGIMG_2908.JPG

15.11.2014r. - Wyjątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu

W sobotni wieczór, o godz. 19:30, młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zgromadziła się na specjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitewny charakter adoracji podkreślił udział chóru parafialnego “Francesco”, który zaśpiewał między innymi ikosy Akatystu i kanony z Taize.


IMG_2567.JPGIMG_2575.JPGIMG_2605.JPG

11.11.2014r. - Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się wolnym, niepodległym krajem. W tym roku po raz 96 obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Uroczysta msza św. sprawowana była o godzinie 11:00. Charakter tej mszy św. podkreśliła oprawa słowno - muzyczna przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej “Francesco” oraz śpiew chóru “Francesco” z towarzyszeniem werblisty.

Popołudniu przybyliśmy na nieszpory, które rozpoczęliśmy o godzinie 15:30. Po zakończonym nabożeństwie udaliśmy się do salki parafialnej na spotkanie przy rogalach marcińskich przygotowane przez Akcję Katolicką. Nie zabrakło też śpiewu pieśni patriotycznych.IMG_2483.JPGIMG_2487.JPGIMG_2506.JPG

02.11.2014r. - Dzień Zaduszny

Zaduszki 2011Obchody Dnia Zadusznego zapoczątkował w chrześcijaństwie w roku 998 św. Odilon, opat z Cluny. Na dzień modłów za dusze zmarłych — “Zaduszki” — wyznaczył pierwszy dzień po Wszystkich Świętych. W Kościele Katolickim tradycja ta rozpowszechniła się w XIII wieku.

W Polsce tradycja Dnia Zadusznego swoje początki miała już w XII wieku, jednak w całym kraju znana była dopiero w wieku XV. To dzień zadumy i refleksji nad wszystkimi, którzy odeszli od nas do Pana.IMG_2368.JPGIMG_2381.JPG

01.11.2014r. - Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. 1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i wyniesionym na ołtarze jak i tym, których nikt nie zna z imienia.

W uroczystość Wszystkich Świętych sprawowana była msza św. w kościele o godzinie 09:00. O godzinie 13:30 zgromadziliśmy się na nieszporach, następnie w procesji udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie o godzinie 14:15, przy kaplicy cmentarnej sprawowana była uroczysta msza św.IMG_2139.JPGIMG_2175.JPGIMG_2205.JPG

01.10.2014r. - Październik miesiącem różańca świętego

Papież Jan Paweł II 01.10.1995r. w Castel Gandolfo tak powiedział o modlitwie różańcowej:
"Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi, potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju."

W naszej parafii w miesiącu październiku codziennie odmawialiśmy jedną tajemnicę różańca przed mszą św. Dzieci przychodziły na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła w poniedziałki - klasy I i II, czwartki - klasy III i IV i w piątki - klasy V i VI na godzinę 17:30. Dziękujemy za wspólną modlitwę!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl