Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
31.01.2016r. - Koncert Kolęd

31 stycznia o godz. 17.00 odbył się w naszym kościele parafialnym koncert kolędowy.

Rozpoczęliśmy od zaśpiewania z przybyłymi gośćmi znanej i lubianej przez wszystkich kolędy "Cicha Noc". Potem wystąpił Chór Francesco, a po nim Schola Młodzieżowa i laureaci Parafialnego Konkursu Kolęd. Koncert był prowadzony przez dyrygenta naszego chóru pana Arkadiusza Klemczaka. Na zakończenie ksiądz Kazimierz podziękował wszystkim uczestnikom i prowadzącemu i zaproponował wspólne zaśpiewanie kolędy.

Tym koncertem dziękowaliśmy Bogu za kolejne Boże Narodzenie i za wszystkie łaski, którymi nieustannie nas obdarza.IMG_5936.jpgIMG_5941.jpg

29.01-30.01.2016r. - Peregrynacja obrazu św. Józefa

W piątek 29 stycznia o godz. 17.30 zgromadziliśmy się w kościele, aby powitać przybyły do naszej parafii obraz św. Józefa, który peregrynuje po parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Ks. proboszcz Kazimierz Szachowicz odmówił modlitwę przywitania Obrazu, a następnie ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji. Potem modliliśmy się do św. Józefa, przepraszając, dziękując i prosząc aby był Ojcem i Opiekunem w naszych rodzinach i rozwiązywał wszystkie powierzone Mu sprawy. Przybyłe małżeństwa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie i o godz. 18.00 została odprawiona msza św. koncelebrowana.

Obecnością obrazu św. Józefa cieszyliśmy się przez całą sobotę do godz. 17.00, kiedy po modlitewnym pożegnaniu został przewieziony do następnej parafii.

Św. Józefie -módl się za nami!IMG_5613.jpgIMG_5652.jpg

24.01.2016r. - Gramy z Patrykiem

Nasi najmłodsi ministranci 24 stycznia wzięli udział w V turnieju piłki nożnej halowej "Gramy z Patrykiem" i jako jedyna drużyna ministrantów zanotowała ogromny sukces, zdobywając III miejsce, grając z drużynami prowadzonymi przez kluby sportowe i akademie piłkarskie. Jako jedyni wygrali z mistrzem turnieju drużyną Grom-Plewiska. Dodatkowe wyróżnienie - statuetkę najlepszego bramkarza - otrzymał Kacper Wiścicki.

Drużyna grała w składzie: Paweł Spychała (kapitan), Kacper Wiścicki (bramkarz), Natalia Witkowska (siostra Patryka), Jan Dziudzia, Bartosz Flis, Bartosz Linke, Oskar Urbaniak, Antoni Waligórski.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom turnieju, podczas którego zostało zebrane 18 litrów krwi dla chorych dzieci.DSC_0068.jpgDSC_0094.jpg

24.01.2016r. - Misjonarze w naszej parafii

24 stycznia do naszej parafii przyjechali misjonarz ks. Marek Kowalski i wolontariusz p. Sanz Mulango. Na każdej mszy św. opowiadali o swojej pracy misyjnej na placówce w Malawi w Afryce. Mówili, że chrześcijanie tam są bardzo weseli i na każdej mszy św. śpiewają i tańczą dla Pana Boga. Dzieci są zawsze uśmiechnięte, chociaż brakuje im pożywienia i nie stać je na naukę w szkole. Zachęcali do zaangażowania się w Międzynarodowy Wolontariat Jan Bosco oraz adopcję na odległość. Po każdej mszy św. mogliśmy nabyć wyroby rękodzielcze z Afryki.

Bardzo dziękujemy im za radość jaką wprowadzili do naszej wspólnoty parafialnej i niech dobry Bóg im błogosławi w tej pięknej pracy misyjnej.IMG_5461.jpgIMG_5479.jpg

16.01.2016r. - Opłatek grup duszpasterskich

W piękny i mroźny wieczór 16 stycznia do Domu Kultury w Wirach przybyli na zaproszenie ks. Kanonika Kazimierza Szachowicza, członkowie grup duszpasterskich działających w naszej parafii. W miłej bożonarodzeniowej atmosferze złożyliśmy sobie serdeczne życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Potem zasiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów i częstowaliśmy się słodkościami. Gdy już zaspokoiliśmy fizyczne pragnienia, zaczęliśmy śpiewać wielozwrotkowe kolędy.

W takiej atmosferze czas szybko mijał i trzeba było się rozstać. Następne takie spotkanie będzie za rok.IMG_5201.jpgIMG_5230.jpg

09.01.2016r. - Opłatek Ministrancki

Rozpoczynający się nowy rok tym razem 2016, to okazja by podsumować poprzedni. A rok 2015 był dla naszych ministrantów i lektorek wypełniony jak zwykle służbą przy ołtarzu, dyżurami na mszach św., zarówno codziennych, jak i niedzielnych. A z tej służby wywiązują się wzorowo!

Opłatek rozpoczął się Jasełkami przygotowanymi przez dzieci ze szkoły podstawowej w Wirach po kierunkiem p. Mirosławy Koniecznej oraz p. Justyny Lisik, następnie wszyscy udali się do salki parafialnej gdzie "przełamaliśmy" się opłatkiem. Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród, wraz z przygotowaną dla Prezesa Koła - p. Mariana Adamskiego - niespodzianką. Na sam koniec zaplanowana została tzw. część artystyczna, w której nasza służba liturgiczna pochwaliła się swoimi umiejętnościami aktorskimi podczas odgrywania skeczy.IMG_4890.jpgIMG_5040.jpg

03.01.2016r. - IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek

IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się 3 stycznia br. o godz. 15.30 w kościele. Wzięło udział 8 solistów i 2 zespoły rodzinne. Uczestnicy wykonywali przygotowane przez siebie dowolne kolędy lub pastorałki. Jury wyróżniło 5 uczestników : I miejsce Zosia Golczak klasa I gimnazjum, II miejsce Amelka Strózik klasa III a SP, III miejsce Ania Pawłowska klasa III a SP i Karol Konik klasa VI b SP oraz wyróżnienie dla Karola Golczaka z klasy II SP. Zwycięzcy wraz z gratulacjami otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki ufundowane przez ks. Proboszcza.


IMG_4622.jpgIMG_4655.jpgIMG_4685.jpg

29.12.2015r. - Uroczystości 97 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Uroczystości 97 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Gminie Komorniki odbyły się w Wirach przy Tablicach Pamiątkowych Powstańców Wielkopolskich przed Domem Kultury. Zebraliśmy się o godz. 17.00 aby uczcić pamięć tych dzielnych Polaków z ziemi wirowskiej.

Ksiądz Proboszcz Kazimierz Szachowicz poprowadził modlitwę w ich intencji, a P. Maria Sikorska przedstawiła fakty biograficzne wybranych powstańców. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Gminy - P. Marian Adamski, oraz Sołtys Wsi Wiry - P. Dominik Występski.

Potem zostały złożone kwiaty i znicze przez zaproszonych przedstawicieli władzy samorządowej i delegacje.

CZEŚć I CHWAŁA BOHATEROM!IMG_4014.jpgIMG_4035.jpg

24.12.2015r. - Wigilia Bożego Narodzenia

Pasterka - Boże Narodzenie. To noc prawdziwej światłości! Mamy udział w radości Syna z Jego wcielenia! Słowo stało się widzialne w naszej naturze i to jest chwałą Zbawiciela. Darmo dane zbawienie skłania nas do przemyślanego zachowania się na tym świecie. Dziecko, które się rodzi, jest źródłem nadziei dla rozproszonej i podzielonej ludzkości.

Uroczystą Pasterką o godz. 22.00 rozpoczęliśmy czas radosnego świętowania narodzin Dzieciątka Jezus. Msza ta była poprzedzona półgodzinnym czuwaniem, przygotowanym przez naszą służbę liturgiczną.

Przy okazji warto jeszcze raz podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie zarówno samej Eucharystii, jak i żłóbka oraz choinek.IMG_3809.jpgIMG_3866.jpg

23.12.2015r. - Zakończenie rorat

Dzień przed wigilią odbyły się w naszej parafii ostatnie w tym roku roraty. Tradycyjnie odbyło się losowanie figurek pomiędzy dziećmi, które najczęściej uczęszczały na wspomniane nabożeństwa. Ponadto, wszyscy którzy chodzili na roraty, a nie wylosowali głównych figurek, również dostali drobne upominki.IMG_3705.jpgIMG_3706.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl