Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
24.01.2016r. - Gramy z Patrykiem

Nasi najmłodsi ministranci 24 stycznia wzięli udział w V turnieju piłki nożnej halowej "Gramy z Patrykiem" i jako jedyna drużyna ministrantów zanotowała ogromny sukces, zdobywając III miejsce, grając z drużynami prowadzonymi przez kluby sportowe i akademie piłkarskie. Jako jedyni wygrali z mistrzem turnieju drużyną Grom-Plewiska. Dodatkowe wyróżnienie - statuetkę najlepszego bramkarza - otrzymał Kacper Wiścicki.

Drużyna grała w składzie: Paweł Spychała (kapitan), Kacper Wiścicki (bramkarz), Natalia Witkowska (siostra Patryka), Jan Dziudzia, Bartosz Flis, Bartosz Linke, Oskar Urbaniak, Antoni Waligórski.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom turnieju, podczas którego zostało zebrane 18 litrów krwi dla chorych dzieci.DSC_0062.jpgDSC_0079.jpgDSC_0089.jpg

24.01.2016r. - Misjonarze w naszej parafii

24 stycznia do naszej parafii przyjechali misjonarz ks. Marek Kowalski i wolontariusz p. Sanz Mulango. Na każdej mszy św. opowiadali o swojej pracy misyjnej na placówce w Malawi w Afryce. Mówili, że chrześcijanie tam są bardzo weseli i na każdej mszy św. śpiewają i tańczą dla Pana Boga. Dzieci są zawsze uśmiechnięte, chociaż brakuje im pożywienia i nie stać je na naukę w szkole. Zachęcali do zaangażowania się w Międzynarodowy Wolontariat Jan Bosco oraz adopcję na odległość. Po każdej mszy św. mogliśmy nabyć wyroby rękodzielcze z Afryki.

Bardzo dziękujemy im za radość jaką wprowadzili do naszej wspólnoty parafialnej i niech dobry Bóg im błogosławi w tej pięknej pracy misyjnej.IMG_5462.jpgIMG_5519.jpg

16.01.2016r. - Opłatek grup duszpasterskich

W piękny i mroźny wieczór 16 stycznia do Domu Kultury w Wirach przybyli na zaproszenie ks. Kanonika Kazimierza Szachowicza, członkowie grup duszpasterskich działających w naszej parafii. W miłej bożonarodzeniowej atmosferze złożyliśmy sobie serdeczne życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Potem zasiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów i częstowaliśmy się słodkościami. Gdy już zaspokoiliśmy fizyczne pragnienia, zaczęliśmy śpiewać wielozwrotkowe kolędy.

W takiej atmosferze czas szybko mijał i trzeba było się rozstać. Następne takie spotkanie będzie za rok.IMG_5188.jpgIMG_5190.jpgIMG_5191.jpg

09.01.2016r. - Opłatek Ministrancki

Rozpoczynający się nowy rok tym razem 2016, to okazja by podsumować poprzedni. A rok 2015 był dla naszych ministrantów i lektorek wypełniony jak zwykle służbą przy ołtarzu, dyżurami na mszach św., zarówno codziennych, jak i niedzielnych. A z tej służby wywiązują się wzorowo!

Opłatek rozpoczął się Jasełkami przygotowanymi przez dzieci ze szkoły podstawowej w Wirach po kierunkiem p. Mirosławy Koniecznej oraz p. Justyny Lisik, następnie wszyscy udali się do salki parafialnej gdzie "przełamaliśmy" się opłatkiem. Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród, wraz z przygotowaną dla Prezesa Koła - p. Mariana Adamskiego - niespodzianką. Na sam koniec zaplanowana została tzw. część artystyczna, w której nasza służba liturgiczna pochwaliła się swoimi umiejętnościami aktorskimi podczas odgrywania skeczy.IMG_4712.jpgIMG_4738.jpgIMG_4779.jpg

03.01.2016r. - IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek

IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się 3 stycznia br. o godz. 15.30 w kościele. Wzięło udział 8 solistów i 2 zespoły rodzinne. Uczestnicy wykonywali przygotowane przez siebie dowolne kolędy lub pastorałki. Jury wyróżniło 5 uczestników : I miejsce Zosia Golczak klasa I gimnazjum, II miejsce Amelka Strózik klasa III a SP, III miejsce Ania Pawłowska klasa III a SP i Karol Konik klasa VI b SP oraz wyróżnienie dla Karola Golczaka z klasy II SP. Zwycięzcy wraz z gratulacjami otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki ufundowane przez ks. Proboszcza.


IMG_4558.jpgIMG_4579.jpgIMG_4671.jpg

29.12.2015r. - Uroczystości 97 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Uroczystości 97 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Gminie Komorniki odbyły się w Wirach przy Tablicach Pamiątkowych Powstańców Wielkopolskich przed Domem Kultury. Zebraliśmy się o godz. 17.00 aby uczcić pamięć tych dzielnych Polaków z ziemi wirowskiej.

Ksiądz Proboszcz Kazimierz Szachowicz poprowadził modlitwę w ich intencji, a P. Maria Sikorska przedstawiła fakty biograficzne wybranych powstańców. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Gminy - P. Marian Adamski, oraz Sołtys Wsi Wiry - P. Dominik Występski.

Potem zostały złożone kwiaty i znicze przez zaproszonych przedstawicieli władzy samorządowej i delegacje.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!IMG_4055.jpgIMG_4074.jpgIMG_4089.jpg

24.12.2015r. - Wigilia Bożego Narodzenia

Pasterka - Boże Narodzenie. To noc prawdziwej światłości! Mamy udział w radości Syna z Jego wcielenia! Słowo stało się widzialne w naszej naturze i to jest chwałą Zbawiciela. Darmo dane zbawienie skłania nas do przemyślanego zachowania się na tym świecie. Dziecko, które się rodzi, jest źródłem nadziei dla rozproszonej i podzielonej ludzkości.

Uroczystą Pasterką o godz. 22.00 rozpoczęliśmy czas radosnego świętowania narodzin Dzieciątka Jezus. Msza ta była poprzedzona półgodzinnym czuwaniem, przygotowanym przez naszą służbę liturgiczną.

Przy okazji warto jeszcze raz podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie zarówno samej Eucharystii, jak i żłóbka oraz choinek.IMG_3811.jpgIMG_3825.jpgIMG_3897.jpg

23.12.2015r. - Zakończenie rorat

Dzień przed wigilią odbyły się w naszej parafii ostatnie w tym roku roraty. Tradycyjnie odbyło się losowanie figurek pomiędzy dziećmi, które najczęściej uczęszczały na wspomniane nabożeństwa. Ponadto, wszyscy którzy chodzili na roraty, a nie wylosowali głównych figurek, również dostali drobne upominki.IMG_3704.jpgIMG_3707.jpg

16.12.2015r. - Poświęcenie nowego Krzyża i obejścia przy kościele

16 grudnia gościliśmy w naszej parafii J.E. Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który przewodniczył mszy św. roratniej o godz. 18.00 i głosił homilię. Po mszy św. wyszliśmy przed kościół aby uczestniczyć w uroczystym poświeceniu nowego krzyża i nowego granitowego obejścia wokół kościoła. Następnie zaproszeni goście, a wśród nich m.in. władze samorządowe, projektanci, wykonawcy, kapłani z dekanatu oraz darczyńcy, udali się do Domu Kultury w Wirach, gdzie był, przygotowany poczęstunek będący podsumowaniem prac prowadzonych od dwóch lat przy naszej świątyni. 

W tym miejscu należą się podziękowania wszystkim tym, którzy w mniejszym, bądź większym stopniu zaangażowali się w prace remontowe, szczególnie Panu Marianowi Adamskiemu, który nadzorował to ogromne przedsięwzięcie.IMG_3494.jpgIMG_3626.jpgIMG_3673.jpg

08.12.2015r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów. Papież pisał tak:

Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego - została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć.

Cześć i chwałę, naszej kochanej Mateczce, oddawaliśmy na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. W Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00 część parafian przyszła do kościoła aby wypraszać wszystkie potrzebne łaski dla swoich rodzin i znajomych a pozostali modlili się w tych miejscach, w których przebywali.IMG_3444.jpgIMG_3447.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl