Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
24.04.2016r. - I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

Tą piękną uroczystość przeżywaliśmy w ostatnią niedzielę kwietnia. 49 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło do swojego serca żywego Jezusa na mszy św. o godz. 11.00.

Niech dobry Bóg rozpala ich serca swoją miłością i pragnieniem częstego spotykania się z Nim na Eucharystii!IMG_8416.jpgIMG_8671.jpg

16.04.2016r. - 1050 rocznica Chrztu Polski

16 kwietnia w sobotę kilkadziesiąt tysięcy uczestników w tym goście z całej Europy, Brazylii, USA, 1050-osobowy chór, muzycy, tancerze i aktorzy brali udział w jubileuszowym świętowaniu na stadionie w Poznaniu. Wśród nich były także osoby z naszej parafii.

Wspólnie przez uwielbienie Boga, modlitwę, zasłuchanie się w Słowo Boże, świadectwa i bycie razem napełnialiśmy się Bożym Duchem, którego obecność odczuwaliśmy nieustannie. W programie pierwszej części, która rozpoczęła się o godz. 10.00 uczestniczyliśmy w nabożeństwie uwielbienia z celebracją imienia i dziękczynieniem za imię, które każdy otrzymał na chrzcie. Młodzież z całej Polski przyjechała z relikwiami i korowód świętych przeszedł przez stadion. W czasie mszy św. odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i byliśmy świadkami chrztu św. dwóch dorosłych kobiet. W drugiej części o godz. 19.00 oglądaliśmy widowisko muzyczne, musical "Jezus Christ Supestar" Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do domu.IMG_7662.jpgIMG_8143.jpg

09.04.2016r. - Dzień Chorych w parafii

9 kwietnia w sobotę, w tygodniu Miłosierdzia Bożego o godz. 9.00 ks. Kazimierz Szachowicz odprawił mszę św. w intencji chorych z naszej parafii. W czasie mszy św. każdy mógł otrzymać sakrament Namaszczenie Chorych.

Po mszy św. parafialny zespół Caritas zaprosił wszystkich chorych na salkę parafialną, gdzie zostali poczęstowani kawą i własnoręcznie upieczonymi słodkościami. Przy śpiewie i pysznym cieście szybko mijał czas i około południa wszyscy rozradowani rozjechali się do swoich domów, zapewniając, że spotkamy się za rok.
04.04.2016r. - Święto Zwiastowania NMP

Tego dnia, niektórzy parafianie za przykładem Maryi, która poczęła w swoim łonie Jezusa także odpowiedzieli na Boże wezwanie i przyjęli w Duchową Adopcję Dziecko Poczęte a zagrożone śmiercią. Podczas mszy św. o godz. 18.00 złożyli oni uroczyste przyrzeczenie, że przez 9 miesięcy będą odmawiać w intencji swoich dzieci 1 dziesiątkę różańca i wyznaczoną modlitwę oraz dobrowolne postanowienia.Błąd, brak zdjęć