Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
12.03.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. open

Dzisiaj nasza drużyna seniorów zanotowała ogromny sukces zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Archidiecezji Poznańskiej w Piłce Halowej. Tym samym zapewnili sobie wyjazd na Mistrzostwa Polski do Rzeszowa podobnie jak drużyna podstawówki.

Grali: Jakub Gostyński kpt., Krzysztof Klemczak br., Jan Depczyński, Marcin Depczyński, Bartosz Witkowski, Jakub Urban, Artur Rożek.

Dodatkowo Krzysztof Klemczak zdobył nagrodę najlepszego bramkarza Mistrzostw. Warto również dodać, że drużynę przez cały czas wspierał z zza linii bocznej boiska nasz Prezes - Pan Marian Adamski.

Gratulujemy!DSC_0122.jpgDSC_0128.jpgDSC_0139.jpg

04.03.2016r. - Imieniny ks.Proboszcza

Jak co roku, 4 marca obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza - patrona naszego ks. Proboszcza. Z tej okazji została odprawiona w intencji ks. Kazimierza msza święta, pod koniec której delegacja, złożona z członków różnych grup duszpasterskich, złożyła mu najserdeczniejsze życzenia w imieniu naszej całej wspólnoty parafialnej.


IMG_6339.jpgIMG_6355.jpg

27.02.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. gimnazjum

Nasza drużyna ministrantów kategorii gimnazjum grając w turnieju halowym Archidiecezji Poznańskiej zajęła 8 miejsce. Na lepszą pozycję zabrakło szczęścia! Dziękujemy za grę i gratulujemy!

Skład drużyny: Szymon Schmidt (kapitan), Adam Nawrocki (bramkarz), Marcin Stróżyk, Jakub Kosmowski, Łukasz Waligórski, Adrian Michałowski oraz Dawid Lesiński. DSC_0047.jpgDSC_0080.jpgDSC_0108.jpg

26.02.2016r. - Droga Krzyżowa służby liturgicznej

26 lutego przyszła kolei na Drogę Krzyżową prowadzoną przez nasze Koło Ministrantów, a konkretnie lektorki i lektorów z Prezesem - Panem Marianem Adamskim - na czele. Ale to nie wszystko - w dniu tym imieniny obchodziła również nasza Pani katechetka - Pani Mirosława Konieczna, której po mszy św. służba liturgiczna przygotowała drobną niespodziankę.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowanej przez naszych lektorów, pochodziły z "Misterium pasyjnego", z którego przed laty słynęli w całej okolicy, wystawiając je m.in. w Grodzisku Wielkopolskim i Obornikach. Tym razem jednak w nieco skróconej wersji - sama Droga Krzyżowa z narracją wprowadzającą.

Dodatkowo podczas tego nabożeństwa pojawiła się pewna nowość, a mianowicie za zasługą naszego Pana fotografa - Pana Roberta Szenajcha - oraz Pana organisty - Pana Pawła Bulka - wierni mogli oglądać na telewizorach zdjęcia poszczególnych stacji.

W galerii również zdjęcia z "Misterium pasyjnego" wystawionego w Grodzisku WielkopolskimIMG_6297.jpgIMG_6307.jpgIMG_6309.jpg

14.02.2016r. - Gorzkie Żale

W niedzielę 14.02 rozpoczęły się w naszej parafii Gorzkie Żale, podczas których kazania głosi ks. Maciej Borysiak - wikariusz z Kostrzyna. Tradycyjnie rozpoczynają się o godz. 15:00, a następnie ok. godz. 15:45 odprawiana jest niedzielna msza św.

Nabożeństwo to, wraz z Drogą Krzyżową, która ma miejsce w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17:30, ma nas przygotować do głębokiego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.IMG_6273.jpgIMG_6275.jpg

14.02.2016r. - Kazania ks. Ryszarda Mikołajczaka


W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy Środą Popielcową, gościliśmy w naszej parafii kapelana hospicjum św. Jana Kantego w Poznaniu - ks. Ryszarda Mikołajczaka, który to głosił na wszystkich mszach świętych kazanie.

Ks. Ryszard mówił nam o tym jak ważna jest obecność przy umierającej osobie, i o tym jak bardzo potrzebuje ona naszego wsparcia. Podkreślił też, że jest wielu potrzebujących pomocy, którzy niestety nie mogą na nią liczyć, dlatego potrzebują naszego wsparcia.IMG_6259.jpgIMG_6262.jpg

06.02.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. szkoła podstawowa

W ubiegłą sobotę nasi ministranci w Mistrzostwach Archidiecezjalnej Piłki Nożnej Halowej w kategorii podstawówka zdobyli v-ce mistrzostwo przegrywając tylko z drużyną składającą się z dwóch parafii. Zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Polski Ministrantów. Gratulujemy!

Skład drużyny: Paweł Spychała (kapitan), Kacper Wiścicki (bramkarz), Natalia Witkowska, Oskar Urbaniak, Mateusz Stróżyk, Piotr Papis, Wojciech Szajbe, Adam Szenajch oraz Przemysław Bilengrek.DSC_0059.jpgDSC_0098.jpg

02.02.2016r. - XIII Różańcowe Jerycho

We wtorek, 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej – nasi parafianie wraz z chórem Francesco uczestniczyli w wielkiej modlitwie „XIII Różańcowego Jerycha” miasta Poznania. U stóp Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania, poszczególne wspólnoty podejmują siedmiodobową modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i naszej Ojczyzny.

Nasz chór parafialny rozpoczął adorację o godz. 20.00 śpiewając kolędy, potem odmawialiśmy różaniec - tajemnice światła i po każdej dziesiątce chór śpiewał pieśni Taize. Naszą modlitwę zakończyliśmy o godz. 21.00.IMG_6071.jpgIMG_6091.jpg

31.01.2016r. - Koncert Kolęd

31 stycznia o godz. 17.00 odbył się w naszym kościele parafialnym koncert kolędowy.

Rozpoczęliśmy od zaśpiewania z przybyłymi gośćmi znanej i lubianej przez wszystkich kolędy "Cicha Noc". Potem wystąpił Chór Francesco, a po nim Schola Młodzieżowa i laureaci Parafialnego Konkursu Kolęd. Koncert był prowadzony przez dyrygenta naszego chóru pana Arkadiusza Klemczaka. Na zakończenie ksiądz Kazimierz podziękował wszystkim uczestnikom i prowadzącemu i zaproponował wspólne zaśpiewanie kolędy.

Tym koncertem dziękowaliśmy Bogu za kolejne Boże Narodzenie i za wszystkie łaski, którymi nieustannie nas obdarza.IMG_5862.jpgIMG_5887.jpgIMG_5919.jpg

29.01-30.01.2016r. - Peregrynacja obrazu św. Józefa

W piątek 29 stycznia o godz. 17.30 zgromadziliśmy się w kościele, aby powitać przybyły do naszej parafii obraz św. Józefa, który peregrynuje po parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Ks. proboszcz Kazimierz Szachowicz odmówił modlitwę przywitania Obrazu, a następnie ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji. Potem modliliśmy się do św. Józefa, przepraszając, dziękując i prosząc aby był Ojcem i Opiekunem w naszych rodzinach i rozwiązywał wszystkie powierzone Mu sprawy. Przybyłe małżeństwa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie i o godz. 18.00 została odprawiona msza św. koncelebrowana.

Obecnością obrazu św. Józefa cieszyliśmy się przez całą sobotę do godz. 17.00, kiedy po modlitewnym pożegnaniu został przewieziony do następnej parafii.

Św. Józefie -módl się za nami!IMG_5765.jpgIMG_5831.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl