Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
06.02.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. szkoła podstawowa

W ubiegłą sobotę nasi ministranci w Mistrzostwach Archidiecezjalnej Piłki Nożnej Halowej w kategorii podstawówka zdobyli v-ce mistrzostwo przegrywając tylko z drużyną składającą się z dwóch parafii. Zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Polski Ministrantów. Gratulujemy!

Skład drużyny: Paweł Spychała (kapitan), Kacper Wiścicki (bramkarz), Natalia Witkowska, Oskar Urbaniak, Mateusz Stróżyk, Piotr Papis, Wojciech Szajbe, Adam Szenajch oraz Przemysław Bilengrek.DSC_0059.jpgDSC_0098.jpg

02.02.2016r. - XIII Różańcowe Jerycho

We wtorek, 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej – nasi parafianie wraz z chórem Francesco uczestniczyli w wielkiej modlitwie „XIII Różańcowego Jerycha” miasta Poznania. U stóp Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania, poszczególne wspólnoty podejmują siedmiodobową modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i naszej Ojczyzny.

Nasz chór parafialny rozpoczął adorację o godz. 20.00 śpiewając kolędy, potem odmawialiśmy różaniec - tajemnice światła i po każdej dziesiątce chór śpiewał pieśni Taize. Naszą modlitwę zakończyliśmy o godz. 21.00.IMG_6071.jpgIMG_6091.jpg

31.01.2016r. - Koncert Kolęd

31 stycznia o godz. 17.00 odbył się w naszym kościele parafialnym koncert kolędowy.

Rozpoczęliśmy od zaśpiewania z przybyłymi gośćmi znanej i lubianej przez wszystkich kolędy "Cicha Noc". Potem wystąpił Chór Francesco, a po nim Schola Młodzieżowa i laureaci Parafialnego Konkursu Kolęd. Koncert był prowadzony przez dyrygenta naszego chóru pana Arkadiusza Klemczaka. Na zakończenie ksiądz Kazimierz podziękował wszystkim uczestnikom i prowadzącemu i zaproponował wspólne zaśpiewanie kolędy.

Tym koncertem dziękowaliśmy Bogu za kolejne Boże Narodzenie i za wszystkie łaski, którymi nieustannie nas obdarza.IMG_5862.jpgIMG_5887.jpgIMG_5919.jpg

29.01-30.01.2016r. - Peregrynacja obrazu św. Józefa

W piątek 29 stycznia o godz. 17.30 zgromadziliśmy się w kościele, aby powitać przybyły do naszej parafii obraz św. Józefa, który peregrynuje po parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Ks. proboszcz Kazimierz Szachowicz odmówił modlitwę przywitania Obrazu, a następnie ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji. Potem modliliśmy się do św. Józefa, przepraszając, dziękując i prosząc aby był Ojcem i Opiekunem w naszych rodzinach i rozwiązywał wszystkie powierzone Mu sprawy. Przybyłe małżeństwa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie i o godz. 18.00 została odprawiona msza św. koncelebrowana.

Obecnością obrazu św. Józefa cieszyliśmy się przez całą sobotę do godz. 17.00, kiedy po modlitewnym pożegnaniu został przewieziony do następnej parafii.

Św. Józefie -módl się za nami!IMG_5765.jpgIMG_5831.jpg

24.01.2016r. - Zmiana organisty w naszej parafii

W niedzielę 24 stycznia na mszy św. o godz. 11:00 po raz ostatni zagrał nasz dotychczasowy organista p. Krzysztof Bartkowiak, który sprawował tę funkcję przez ostatnie 17 lat. Nowym organistą został p. Paweł Bulek.

Pan Paweł w 2008 roku ukończył Salezjańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku, kształcącą organistów, specjalizujących się w grze liturgicznej. Od czerwca 2013 roku jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego i asystenta Jakuba Pankowiaka. Wcześniej w latach 2009-2012 pełnił posługę organisty w Parafii św. Ojca Pio w Poznaniu, oraz w latach 2012-2015 był organistą w kościele pw. św. Marcina i Wincentego w Skórzewie. 

Panu Krzysztofowi bardzo dziękujemy za dotychczasową pracę i życzmy wszystkiego dobrego, natomiast Pana Pawła witamy serdecznie w naszej wspólnocie.Krzysztof.jpgPawel.jpg

24.01.2016r. - Gramy z Patrykiem

Nasi najmłodsi ministranci 24 stycznia wzięli udział w V turnieju piłki nożnej halowej "Gramy z Patrykiem" i jako jedyna drużyna ministrantów zanotowała ogromny sukces, zdobywając III miejsce, grając z drużynami prowadzonymi przez kluby sportowe i akademie piłkarskie. Jako jedyni wygrali z mistrzem turnieju drużyną Grom-Plewiska. Dodatkowe wyróżnienie - statuetkę najlepszego bramkarza - otrzymał Kacper Wiścicki.

Drużyna grała w składzie: Paweł Spychała (kapitan), Kacper Wiścicki (bramkarz), Natalia Witkowska (siostra Patryka), Jan Dziudzia, Bartosz Flis, Bartosz Linke, Oskar Urbaniak, Antoni Waligórski.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom turnieju, podczas którego zostało zebrane 18 litrów krwi dla chorych dzieci.DSC_0062.jpgDSC_0079.jpgDSC_0089.jpg

24.01.2016r. - Misjonarze w naszej parafii

24 stycznia do naszej parafii przyjechali misjonarz ks. Marek Kowalski i wolontariusz p. Sanz Mulango. Na każdej mszy św. opowiadali o swojej pracy misyjnej na placówce w Malawi w Afryce. Mówili, że chrześcijanie tam są bardzo weseli i na każdej mszy św. śpiewają i tańczą dla Pana Boga. Dzieci są zawsze uśmiechnięte, chociaż brakuje im pożywienia i nie stać je na naukę w szkole. Zachęcali do zaangażowania się w Międzynarodowy Wolontariat Jan Bosco oraz adopcję na odległość. Po każdej mszy św. mogliśmy nabyć wyroby rękodzielcze z Afryki.

Bardzo dziękujemy im za radość jaką wprowadzili do naszej wspólnoty parafialnej i niech dobry Bóg im błogosławi w tej pięknej pracy misyjnej.IMG_5462.jpgIMG_5519.jpg

16.01.2016r. - Opłatek grup duszpasterskich

W piękny i mroźny wieczór 16 stycznia do Domu Kultury w Wirach przybyli na zaproszenie ks. Kanonika Kazimierza Szachowicza, członkowie grup duszpasterskich działających w naszej parafii. W miłej bożonarodzeniowej atmosferze złożyliśmy sobie serdeczne życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Potem zasiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów i częstowaliśmy się słodkościami. Gdy już zaspokoiliśmy fizyczne pragnienia, zaczęliśmy śpiewać wielozwrotkowe kolędy.

W takiej atmosferze czas szybko mijał i trzeba było się rozstać. Następne takie spotkanie będzie za rok.IMG_5188.jpgIMG_5190.jpgIMG_5191.jpg

09.01.2016r. - Opłatek Ministrancki

Rozpoczynający się nowy rok tym razem 2016, to okazja by podsumować poprzedni. A rok 2015 był dla naszych ministrantów i lektorek wypełniony jak zwykle służbą przy ołtarzu, dyżurami na mszach św., zarówno codziennych, jak i niedzielnych. A z tej służby wywiązują się wzorowo!

Opłatek rozpoczął się Jasełkami przygotowanymi przez dzieci ze szkoły podstawowej w Wirach po kierunkiem p. Mirosławy Koniecznej oraz p. Justyny Lisik, następnie wszyscy udali się do salki parafialnej gdzie "przełamaliśmy" się opłatkiem. Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród, wraz z przygotowaną dla Prezesa Koła - p. Mariana Adamskiego - niespodzianką. Na sam koniec zaplanowana została tzw. część artystyczna, w której nasza służba liturgiczna pochwaliła się swoimi umiejętnościami aktorskimi podczas odgrywania skeczy.IMG_4712.jpgIMG_4738.jpgIMG_4779.jpg

03.01.2016r. - IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek

IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się 3 stycznia br. o godz. 15.30 w kościele. Wzięło udział 8 solistów i 2 zespoły rodzinne. Uczestnicy wykonywali przygotowane przez siebie dowolne kolędy lub pastorałki. Jury wyróżniło 5 uczestników : I miejsce Zosia Golczak klasa I gimnazjum, II miejsce Amelka Strózik klasa III a SP, III miejsce Ania Pawłowska klasa III a SP i Karol Konik klasa VI b SP oraz wyróżnienie dla Karola Golczaka z klasy II SP. Zwycięzcy wraz z gratulacjami otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki ufundowane przez ks. Proboszcza.


IMG_4558.jpgIMG_4579.jpgIMG_4671.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl