Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
27.02.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. gimnazjum

Nasza drużyna ministrantów kategorii gimnazjum grając w turnieju halowym Archidiecezji Poznańskiej zajęła 8 miejsce. Na lepszą pozycję zabrakło szczęścia! Dziękujemy za grę i gratulujemy!

Skład drużyny: Szymon Schmidt (kapitan), Adam Nawrocki (bramkarz), Marcin Stróżyk, Jakub Kosmowski, Łukasz Waligórski, Adrian Michałowski oraz Dawid Lesiński. DSC_0047.jpgDSC_0080.jpgDSC_0108.jpg

26.02.2016r. - Droga Krzyżowa służby liturgicznej

26 lutego przyszła kolei na Drogę Krzyżową prowadzoną przez nasze Koło Ministrantów, a konkretnie lektorki i lektorów z Prezesem - Panem Marianem Adamskim - na czele. Ale to nie wszystko - w dniu tym imieniny obchodziła również nasza Pani katechetka - Pani Mirosława Konieczna, której po mszy św. służba liturgiczna przygotowała drobną niespodziankę.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowanej przez naszych lektorów, pochodziły z "Misterium pasyjnego", z którego przed laty słynęli w całej okolicy, wystawiając je m.in. w Grodzisku Wielkopolskim i Obornikach. Tym razem jednak w nieco skróconej wersji - sama Droga Krzyżowa z narracją wprowadzającą.

Dodatkowo podczas tego nabożeństwa pojawiła się pewna nowość, a mianowicie za zasługą naszego Pana fotografa - Pana Roberta Szenajcha - oraz Pana organisty - Pana Pawła Bulka - wierni mogli oglądać na telewizorach zdjęcia poszczególnych stacji.

W galerii również zdjęcia z "Misterium pasyjnego" wystawionego w Grodzisku WielkopolskimIMG_6297.jpgIMG_6307.jpgIMG_6309.jpg

14.02.2016r. - Gorzkie Żale

W niedzielę 14.02 rozpoczęły się w naszej parafii Gorzkie Żale, podczas których kazania głosi ks. Maciej Borysiak - wikariusz z Kostrzyna. Tradycyjnie rozpoczynają się o godz. 15:00, a następnie ok. godz. 15:45 odprawiana jest niedzielna msza św.

Nabożeństwo to, wraz z Drogą Krzyżową, która ma miejsce w naszej parafii w każdy piątek o godz. 17:30, ma nas przygotować do głębokiego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.IMG_6273.jpgIMG_6275.jpg

14.02.2016r. - Kazania ks. Ryszarda Mikołajczaka


W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy Środą Popielcową, gościliśmy w naszej parafii kapelana hospicjum św. Jana Kantego w Poznaniu - ks. Ryszarda Mikołajczaka, który to głosił na wszystkich mszach świętych kazanie.

Ks. Ryszard mówił nam o tym jak ważna jest obecność przy umierającej osobie, i o tym jak bardzo potrzebuje ona naszego wsparcia. Podkreślił też, że jest wielu potrzebujących pomocy, którzy niestety nie mogą na nią liczyć, dlatego potrzebują naszego wsparcia.IMG_6259.jpgIMG_6262.jpg

06.02.2016r. - Mistrzostwa Archidiecezji - kat. szkoła podstawowa

W ubiegłą sobotę nasi ministranci w Mistrzostwach Archidiecezjalnej Piłki Nożnej Halowej w kategorii podstawówka zdobyli v-ce mistrzostwo przegrywając tylko z drużyną składającą się z dwóch parafii. Zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Polski Ministrantów. Gratulujemy!

Skład drużyny: Paweł Spychała (kapitan), Kacper Wiścicki (bramkarz), Natalia Witkowska, Oskar Urbaniak, Mateusz Stróżyk, Piotr Papis, Wojciech Szajbe, Adam Szenajch oraz Przemysław Bilengrek.DSC_0059.jpgDSC_0098.jpg

02.02.2016r. - XIII Różańcowe Jerycho

We wtorek, 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej – nasi parafianie wraz z chórem Francesco uczestniczyli w wielkiej modlitwie „XIII Różańcowego Jerycha” miasta Poznania. U stóp Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania, poszczególne wspólnoty podejmują siedmiodobową modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i naszej Ojczyzny.

Nasz chór parafialny rozpoczął adorację o godz. 20.00 śpiewając kolędy, potem odmawialiśmy różaniec - tajemnice światła i po każdej dziesiątce chór śpiewał pieśni Taize. Naszą modlitwę zakończyliśmy o godz. 21.00.IMG_6071.jpgIMG_6091.jpg

31.01.2016r. - Koncert Kolęd

31 stycznia o godz. 17.00 odbył się w naszym kościele parafialnym koncert kolędowy.

Rozpoczęliśmy od zaśpiewania z przybyłymi gośćmi znanej i lubianej przez wszystkich kolędy "Cicha Noc". Potem wystąpił Chór Francesco, a po nim Schola Młodzieżowa i laureaci Parafialnego Konkursu Kolęd. Koncert był prowadzony przez dyrygenta naszego chóru pana Arkadiusza Klemczaka. Na zakończenie ksiądz Kazimierz podziękował wszystkim uczestnikom i prowadzącemu i zaproponował wspólne zaśpiewanie kolędy.

Tym koncertem dziękowaliśmy Bogu za kolejne Boże Narodzenie i za wszystkie łaski, którymi nieustannie nas obdarza.IMG_5862.jpgIMG_5887.jpgIMG_5919.jpg

29.01-30.01.2016r. - Peregrynacja obrazu św. Józefa

W piątek 29 stycznia o godz. 17.30 zgromadziliśmy się w kościele, aby powitać przybyły do naszej parafii obraz św. Józefa, który peregrynuje po parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Ks. proboszcz Kazimierz Szachowicz odmówił modlitwę przywitania Obrazu, a następnie ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji. Potem modliliśmy się do św. Józefa, przepraszając, dziękując i prosząc aby był Ojcem i Opiekunem w naszych rodzinach i rozwiązywał wszystkie powierzone Mu sprawy. Przybyłe małżeństwa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie i o godz. 18.00 została odprawiona msza św. koncelebrowana.

Obecnością obrazu św. Józefa cieszyliśmy się przez całą sobotę do godz. 17.00, kiedy po modlitewnym pożegnaniu został przewieziony do następnej parafii.

Św. Józefie -módl się za nami!IMG_5765.jpgIMG_5831.jpg

24.01.2016r. - Gramy z Patrykiem

Nasi najmłodsi ministranci 24 stycznia wzięli udział w V turnieju piłki nożnej halowej "Gramy z Patrykiem" i jako jedyna drużyna ministrantów zanotowała ogromny sukces, zdobywając III miejsce, grając z drużynami prowadzonymi przez kluby sportowe i akademie piłkarskie. Jako jedyni wygrali z mistrzem turnieju drużyną Grom-Plewiska. Dodatkowe wyróżnienie - statuetkę najlepszego bramkarza - otrzymał Kacper Wiścicki.

Drużyna grała w składzie: Paweł Spychała (kapitan), Kacper Wiścicki (bramkarz), Natalia Witkowska (siostra Patryka), Jan Dziudzia, Bartosz Flis, Bartosz Linke, Oskar Urbaniak, Antoni Waligórski.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom turnieju, podczas którego zostało zebrane 18 litrów krwi dla chorych dzieci.DSC_0062.jpgDSC_0079.jpgDSC_0089.jpg

24.01.2016r. - Misjonarze w naszej parafii

24 stycznia do naszej parafii przyjechali misjonarz ks. Marek Kowalski i wolontariusz p. Sanz Mulango. Na każdej mszy św. opowiadali o swojej pracy misyjnej na placówce w Malawi w Afryce. Mówili, że chrześcijanie tam są bardzo weseli i na każdej mszy św. śpiewają i tańczą dla Pana Boga. Dzieci są zawsze uśmiechnięte, chociaż brakuje im pożywienia i nie stać je na naukę w szkole. Zachęcali do zaangażowania się w Międzynarodowy Wolontariat Jan Bosco oraz adopcję na odległość. Po każdej mszy św. mogliśmy nabyć wyroby rękodzielcze z Afryki.

Bardzo dziękujemy im za radość jaką wprowadzili do naszej wspólnoty parafialnej i niech dobry Bóg im błogosławi w tej pięknej pracy misyjnej.IMG_5462.jpgIMG_5519.jpg


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl