Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
07.10.2017r. - Różaniec do granic

7 września w Święto Matki Bożej Różańcowej w całej Polsce miała miejsce akcja - "Różaniec do granic", podczas której w całym kraju modlono się w intencjach naszej Ojczyzny. Wirowska Parafia również przyłączyła się do akcji.

O godz. 13:00 wraz z sąsiednią parafią św. Jana XXIII i jej proboszczem ks. Tomaszem Renem, spotkaliśmy się na pograniczu naszych parafii, przy krzyżu na zbiegu ulic Wirowskiej i Komornickiej, by wspólnie modlić się o ratunek dla Polski i świata. Wielu naszych parafian wzięło również udział w wyjazdach na granice Polski (m.in. do Słubic) by tam, z wiernymi z całego kraju, modlić się w wiadomych intencjach.

Święta Matko Boża Różańcowa - módl się za nami!
IMG_3706.JPGIMG_3767.JPG

24.09.2017r. - Święto Stanisława Kostki

W minioną niedzielę podczas uroczystej sumy o godz. 11:00 obchodziliśmy wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona naszego Koła Ministrantów. Nie mogło więc przy ołtarzu zabraknąć licznie zgromadzonej służby liturgicznej, z której słyniemy w całej Archidiecezji. Mszę św. sprawował ks. Proboszcz Kazimierz Szachowicz w koncelebrze z ks. Krzysztofem Grabowskim TChr, który to głosił tego dnia kazanie. Po Eucharystii odbyło się krótkie spotkanie dla ministrantów, lektorek oraz ich rodziców, po których rozdane zostały również Słodkie Staszki. Nasza służba liturgiczna liczy obecnie 65 ministrantów oraz 10 lektorek.

Św. Stanisławie Kostko - módl się za nami!

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!IMG_2973.JPGIMG_2975.JPGIMG_3003.JPG

08.09.2017r. - Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii, tak jak w całej Polsce, został odnowiony Akt poświęcenia ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Do tego szczególnego wydarzenia zachęcali biskupi w całym kraju.

Inicjatywa ta, zrodziła się przy okazji zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w czerwcu tego roku, gdzie podczas liturgii przewodniczący KEP, a zarazem metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, odnowił Akt poświęcenia ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.IMG_9631.JPGIMG_9639.JPG

19-25.08.2017r. - Wyjazd chóru Francesco

W sobotę 19 sierpnia o godz. 7.00 nasz parafialny chór Francesco wraz z ks. proboszczem Kazimierzem i sympatykami naszego śpiewu wyjechał w kierunku Częstochowy aby pokłonić się Królowej Polski. Po drodze zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, gdzie w kaplicy przed maleńką i cudowną figurką MB nasz proboszcz odprawił dla nas mszę św. a chór czynnie uczestniczył, czytając lekcję, śpiewając psalm i pieśni ku czci Maryi. Następnie ruszyliśmy do Częstochowy aby o godz. 20.00 zaśpiewać Akatyst i uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę po porannej mszy św. o godz. 9.30 pojechaliśmy do Krakowa Łagiewnik, gdzie do 25 sierpnia nocowaliśmy i karmiliśmy swoje wygłodniałe brzuchy. W czasie pobytu zwiedziliśmy Wawel, Kościół Mariacki, w którym nasz ks. odprawił dla nas mszę św. z udziałem chóru, Sukiennice i Stary Rynek. Byliśmy także w Ojcowie, gdzie zobaczyliśmy Kaplicę na Wodzie, Maczugę Herkulesa, Grotę Łokietka i Zamek w Pieskowej Skale. Następnym miejscem, które chcieliśmy zobaczyć była Kopalnia Soli w Wieliczce, gdzie w Kaplicy św. Kingi, słynącej z doskonałej akustyki zaśpiewaliśmy pieśń ku czci Matki Bożej "Santa Maria". Kolejnym celem naszego wyjazdu była Kalwaria Zebrzydowska. I tu przed cudownym Obrazem Matki Bożej ks. Kazimierz odprawił dla nas mszę św. a chór czynnie uczestniczył, obstawiając także liturgię. W czasie pobytu w Łagiewnikach uczestniczyliśmy także we mszach św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wielbiąc Pana śpiewem i zwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II oraz Kościół przyklasztorny z relikwiami św. siostry Faustyny Apostołki Miłosierdzia. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu aby podziwiać Panoramę Racławicką. Pełni duchowych przeżyć i zauroczeni pięknem zwiedzanych miejsc wracaliśmy do naszych domów.


12_IMG_8750.JPG18_IMG_9703.JPG21_IMG_0562.JPG

15.08.2017r. - Wniebowzięcie NMP

15 sierpnia kościół katolicki obchodzi jedną z trzech największych uroczystości maryjnych - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. zostały w tym dniu odprawione według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 11:00).

Dodatkowym powodem do świętowania były imieniny Prezesa naszego Koła Ministrantów - Pana Mariana, w którego intencji została odprawiona msza św. o godz. 11:00. Ministranci i lektorki przygotowali dla niego małą niespodziankę. IMG_8428.JPGIMG_8462.JPG

31.07-11.08.2017r. - Kolonia Ministrancka

Jak co roku w okresie wakacyjnym nasza służba liturgiczna udała się na kolonie, tym razem nad morze do Trzęsacza. Wśród wielu atrakcji znalazły się m.in.indiańskie miasteczko, labirynt luster, prezentacja gadów, występ magika, wieczór karaoke, seans filmowy...

Kolonia została zorganizowana przez Prezesa Koła Ministrantów Pana Mariana Adamskiego, który był też głównym Kierownikiem Kolonii. Jego zastępcą była Pani Mirosława Konieczna, a pozostałymi wychowawcami zostali P.Justyna Lisik, Aleksandra Majchrzak oraz do pomocy Karol Klimanek.DSC_0085.JPGDSC_0116.JPGDSC_0140.JPG

23.07.2017r. - Święcenie pojazdów mechanicznych

25 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Jakuba oraz Św. Krzysztofa. Nam znany jest bardziej Św. Krzysztof, ponieważ jest patronem wszystkich kierowców i podróżujących. W niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa na wszystkich mszach św. modliliśmy się w intencji kierowców, a po mszach św. na parkingu przy kościele święciliśmy pojazdy mechaniczne. Zebrane ofiary, jak co roku, przekazane zostały na MIWA Polska.


IMG_8226.JPGIMG_8232.JPG

09.07.2017r. - Oblat w parafii

W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii o. Joachima Kusza OMI- oblata, który głosił kazania i rozprowadzał kalendarze misyjne zbierając ofiary na misje.

Warto przypomnieć, że jeden z naszych parafian - o. Rafał Wleklak właśnie ojciec oblat, przybywa na misji w Wenezueli i na pewno potrzebuje naszego modlitewnego wsparcia. IMG_7113.JPGIMG_7117.JPG

02.07.2017r. - Koncert Organowy

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - Komorniki 2017 jest już historią! Koncert kończący Festiwal miał miejsce właśnie w naszej parafii, a wziął w nim udział m.in. sam Dyrektor Generalny Festiwalu p. Krzysztof Czerwiński.

“Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej wpisał się już na stałe w historię kulturalnych wydarzeń Gminy Komorniki. Dwanaście lat pracy nad formułą Festiwalu, znakomici wykonawcy, różnorodny repertuar oraz wspaniały odbiór mieszkańców Gminy Komorniki, Poznania i okolic zdecydowały o jego dużej popularności.”

[źródło: str. internetowa Festiwalu - słowo wstępne]

Dlatego tym bardziej jest nam miło przyjmować co roku tak wspaniałych gości!IMG_1643.JPGIMG_1708.JPGIMG_1771.JPG

23.06.2017r. - Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa

Podczas jednego z Objawień, jakie miała Małgorzata Maria Alacoque,16 czerwca 1675 r. w Paray-le-Monial, Pan Jezus ukazał jej Swoje Boskie Serce mówiąc: "Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto - szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienia Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali".

W tym dniu świętowaliśmy, uczestnicząc we mszy św. i uroczystej procesji do jednego ołtarza, ustawionego przy kościele, gdzie ks. proboszcz odmówił Litanię do NSPJ. Dzieci przystroiły się w coś czerwonego, aby uczcić Serce Boże.IMG_6914.JPGIMG_6926.JPGIMG_6944.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl