Aktualności
Przypominamy, że aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, które dotyczą danej aktualności należy kliknąć napis "zobacz więcej"
26.11.2017r. - Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zmartwychwstały Chrystus panuje w niebie i na ziemi. Wskazuje na cel ostateczny życia człowieka, czyli na zjednoczenie z Bogiem i oddanie się pod panowanie Jego miłości w Królestwie Bożym. To także święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.

W dniu tym powiększyło się również grono naszej służby liturgicznej - do Koła Ministrantów zostało przyjętych 7 nowych ministrantów (T. Przybylski, K. Przybylski, J. Przybyłowski, F. Chmielewski, S. Depczyński, P. Nowak, T. Włodarczyk). Przy ks. Proboszczu, Prezesie Koła, ministrantach, rodzinie oraz zgromadzonych parafianach, złożyli oni przysięgę i otrzymali odznaki ministranta.IMG_4831.JPGIMG_4838.JPGIMG_4847.JPG

18.11.2017r. - Grand Prix Archidiecezji Poznańskiej

W sobotę 18.11 odbyło się piłkarskie Grand Prix Archidiecezji Poznańskiej, podczas którego grali m.in. nasi ministranci. Po niemałych emocjach zajęli trzecie (drużyna z gimnazjum) i czwarte (drużyna z podst. "A")  miejsce, z wielkimi nadziejami na kolejne rozgrywki.

Emocje zapewniały m.in. karne, przez które drużyna "A" kat. szkoła podstawowa, najpierw przegrała mecz o finał, a następnie o trzecie miejsce. Z kolei drużyna w kat. gimnazjum wygrała w karnych trzecie miejsce.

Na pochwałę zasługuje nasza najmłodsza drużyna ze szkoły podstawowej - "B", która radzi sobie coraz lepiej na boisku, co jest dobrą prognozą na przyszłość.

Kolejne rozgrywki już w grudniu!20171118_113936.jpgIMG_4561.JPG

11.11.2017r. - Święto Niepodległości

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu miliony Polaków w kraju i za granicą polecają Bogu naszą kochaną Ojczyznę. Dziejowa droga naszego narodu była trudna, zwłaszcza w ciągu ostatnich stuleci. Przyczyniały się do tego również nasze słabości i wady, grzechy społeczne całych pokoleń i stanów.

Uroczystą mszą św.o godz. 11.00 z udziałem chórów Francesco i Bard oraz werblistą, dziękowaliśmy Bogu za wolną Ojczyznę i modliliśmy się za tych, którzy walczyli o jej wolność.

Natomiast o godz. 15:30 odbyły się nieszpory, po których przeszliśmy do salki parafialnej na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy kawie i rogalu, które zorganizowała Akcja Katolicka z Panem Leszkiem Praczykiem na czele.IMG_4382.JPGIMG_4394.JPGIMG_4397.JPG

01.11.2017r. - Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych – wspominamy tych spośród nas, którzy osiągnęli już chwałę zbawionych w niebie. Przeszli oni dokładnie to samo życie, które my dziś przeżywamy, chodzili po tej samej ziemi, co i my. Wierzyli w tego samego Boga i słuchali tej samej Ewangelii. Spójrzmy na ich życie i spróbujmy tak jak oni kroczyć drogą do nieba – do świętości. Obyśmy wszyscy byli święci!

Przez cały listopad pamiętamy i pomagamy modlitwą, ofiarą i odpustami duszom czyścowym, a przede wszystkim przebaczamy im, bo na to przebaczenie najbardziej czekają.

W dniu tym sprawowana była msza św. w kościele o godzinie 09:00. O godzinie 13:30 zgromadziliśmy się na nieszporach, następnie w procesji udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie o godzinie 14:15, przy kaplicy cmentarnej sprawowana była uroczysta msza św. Kazanie głosił ks. prof. Mieczysław Polak (brat Prymasa Polski Abp Wojciecha Polaka) - prodziekan Wydziału Teologicznego UAM. Podkreślił on m.in. jak ważna jest modlitwa za naszych zmarłych - musimy o niej pamiętać, bo kiedyś nie będzie miał kto modlić się za nas samych.IMG_3948.JPGIMG_4010.JPGIMG_4021.JPG

07.10.2017r. - Różaniec do granic

7 września w Święto Matki Bożej Różańcowej w całej Polsce miała miejsce akcja - "Różaniec do granic", podczas której w całym kraju modlono się w intencjach naszej Ojczyzny. Wirowska Parafia również przyłączyła się do akcji.

O godz. 13:00 wraz z sąsiednią parafią św. Jana XXIII i jej proboszczem ks. Tomaszem Renem, spotkaliśmy się na pograniczu naszych parafii, przy krzyżu na zbiegu ulic Wirowskiej i Komornickiej, by wspólnie modlić się o ratunek dla Polski i świata. Wielu naszych parafian wzięło również udział w wyjazdach na granice Polski (m.in. do Słubic) by tam, z wiernymi z całego kraju, modlić się w wiadomych intencjach.

Święta Matko Boża Różańcowa - módl się za nami!
IMG_3706.JPGIMG_3767.JPG

24.09.2017r. - Święto Stanisława Kostki

W minioną niedzielę podczas uroczystej sumy o godz. 11:00 obchodziliśmy wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona naszego Koła Ministrantów. Nie mogło więc przy ołtarzu zabraknąć licznie zgromadzonej służby liturgicznej, z której słyniemy w całej Archidiecezji. Mszę św. sprawował ks. Proboszcz Kazimierz Szachowicz w koncelebrze z ks. Krzysztofem Grabowskim TChr, który to głosił tego dnia kazanie. Po Eucharystii odbyło się krótkie spotkanie dla ministrantów, lektorek oraz ich rodziców, po których rozdane zostały również Słodkie Staszki. Nasza służba liturgiczna liczy obecnie 65 ministrantów oraz 10 lektorek.

Św. Stanisławie Kostko - módl się za nami!

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!IMG_2973.JPGIMG_2975.JPGIMG_3003.JPG

08.09.2017r. - Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii, tak jak w całej Polsce, został odnowiony Akt poświęcenia ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Do tego szczególnego wydarzenia zachęcali biskupi w całym kraju.

Inicjatywa ta, zrodziła się przy okazji zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w czerwcu tego roku, gdzie podczas liturgii przewodniczący KEP, a zarazem metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, odnowił Akt poświęcenia ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.IMG_9631.JPGIMG_9639.JPG

19-25.08.2017r. - Wyjazd chóru Francesco

W sobotę 19 sierpnia o godz. 7.00 nasz parafialny chór Francesco wraz z ks. proboszczem Kazimierzem i sympatykami naszego śpiewu wyjechał w kierunku Częstochowy aby pokłonić się Królowej Polski. Po drodze zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, gdzie w kaplicy przed maleńką i cudowną figurką MB nasz proboszcz odprawił dla nas mszę św. a chór czynnie uczestniczył, czytając lekcję, śpiewając psalm i pieśni ku czci Maryi. Następnie ruszyliśmy do Częstochowy aby o godz. 20.00 zaśpiewać Akatyst i uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę po porannej mszy św. o godz. 9.30 pojechaliśmy do Krakowa Łagiewnik, gdzie do 25 sierpnia nocowaliśmy i karmiliśmy swoje wygłodniałe brzuchy. W czasie pobytu zwiedziliśmy Wawel, Kościół Mariacki, w którym nasz ks. odprawił dla nas mszę św. z udziałem chóru, Sukiennice i Stary Rynek. Byliśmy także w Ojcowie, gdzie zobaczyliśmy Kaplicę na Wodzie, Maczugę Herkulesa, Grotę Łokietka i Zamek w Pieskowej Skale. Następnym miejscem, które chcieliśmy zobaczyć była Kopalnia Soli w Wieliczce, gdzie w Kaplicy św. Kingi, słynącej z doskonałej akustyki zaśpiewaliśmy pieśń ku czci Matki Bożej "Santa Maria". Kolejnym celem naszego wyjazdu była Kalwaria Zebrzydowska. I tu przed cudownym Obrazem Matki Bożej ks. Kazimierz odprawił dla nas mszę św. a chór czynnie uczestniczył, obstawiając także liturgię. W czasie pobytu w Łagiewnikach uczestniczyliśmy także we mszach św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wielbiąc Pana śpiewem i zwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II oraz Kościół przyklasztorny z relikwiami św. siostry Faustyny Apostołki Miłosierdzia. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu aby podziwiać Panoramę Racławicką. Pełni duchowych przeżyć i zauroczeni pięknem zwiedzanych miejsc wracaliśmy do naszych domów.


12_IMG_8750.JPG18_IMG_9703.JPG21_IMG_0562.JPG

15.08.2017r. - Wniebowzięcie NMP

15 sierpnia kościół katolicki obchodzi jedną z trzech największych uroczystości maryjnych - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. zostały w tym dniu odprawione według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 11:00).

Dodatkowym powodem do świętowania były imieniny Prezesa naszego Koła Ministrantów - Pana Mariana, w którego intencji została odprawiona msza św. o godz. 11:00. Ministranci i lektorki przygotowali dla niego małą niespodziankę. IMG_8428.JPGIMG_8462.JPG

31.07-11.08.2017r. - Kolonia Ministrancka

Jak co roku w okresie wakacyjnym nasza służba liturgiczna udała się na kolonie, tym razem nad morze do Trzęsacza. Wśród wielu atrakcji znalazły się m.in.indiańskie miasteczko, labirynt luster, prezentacja gadów, występ magika, wieczór karaoke, seans filmowy...

Kolonia została zorganizowana przez Prezesa Koła Ministrantów Pana Mariana Adamskiego, który był też głównym Kierownikiem Kolonii. Jego zastępcą była Pani Mirosława Konieczna, a pozostałymi wychowawcami zostali P.Justyna Lisik, Aleksandra Majchrzak oraz do pomocy Karol Klimanek.DSC_0085.JPGDSC_0116.JPGDSC_0140.JPG


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Copyright by Krzysztof Bartkowiak & Michał Ratajczyk. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: admin@parafiawiry.pl