Jaki różaniec komunijny wybrać?

Wyprawka na Pierwszą Komunię Świętą jest nie lada wyzwaniem dla każdego rodzica. Pamiętać powinniśmy o medaliku, świecy, książeczce i różańcu komunijnym. Jak wybrać różaniec na komunię? O czym pamiętać podczas zakupu?

Różaniec komunijny

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych dni dla młodego katolika. Wybierając różaniec dla dziecka, warto postawić na nieco droższe modele, które nawet po wielu latach użytkowania będą się dobrze prezentować i spełniać swoją rolę. Dla chłopców zazwyczaj dobiera się różaniec w kolorze czarnym, a dla dziewczynek w kolorze białym. Nie zapominajmy o także od dobraniu specjalnego pudełeczka lub sakiewki, dzięki czemu zabezpieczymy ten przedmiot. Aby dziecko nie zgubiło różańca, warto zadbać o przechowywanie w odpowiednim miejscu. 

Jaki materiał?

różaniec komunijny

Podczas zakupu różańca komunijnego ogromne znaczenie ma materiał, z jakie wykonano przedmiot. Najtańszą opcją są plastikowe różańce. Sporym uznaniem na rynku cieszą się też drewniane modele na sznureczku, które gustownie się zaprezentują. W takim wypadku drewniane są nie tylko same paciorki, lecz także krzyż. Jeśli ważne są dla nas walory estetyczne, postawić możemy na różaniec na złotym łańcuszku. Zazwyczaj różańce komunijne posiadają metalowy krzyżyk z wizerunek Jezusa Chrystusa. Modlitwa różańcowa jest jedną z najważniejszych modlitw dla każdego chrześcijanina. Każde dziecko, które przystępuje do Komunii Świętej, powinno posiadać różaniec komunijny, dzięki któremu przystąpić można do modlitwy.